Saaremaa mängis tormilise kodupubliku närvidega, ent võttis eurosarja avalahingust lõpuks ikkagi maksimumi

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Credit24 Meistriliiga liider Saaremaa avas täna klubi ajaloo teise eurohooaja, alistades Kuressaares publikust tulvil kodusaalis CEV Challenge Cupi raames Iisraeli kevadise hõbedaklubi Kfar Saba 3:1 (18, -23, 23, 16).

Avageimi kontrollis kahe väikelinna duellis – nii Kuressaares kui ka Kfar Sabas elab veidi üle 10 000 inimese – Saaremaa, kes asus kohtumist numbritega 25:18 juhtima. Paistis, et siit tuleb kiire 3:0 ja asi tehtud. Ent saarlased võtsid teises geimis veidi hoogu maha ja külalised võtsid kingituse vastu – geim 25:23 neile ja seis 1:1. Kolmandas geimis jätkus võrdsete heitlus, kuid otsustavatel hetkedel olid Urmas Tali hoolealused kindlamad ning suutsid punktikaotust ja kaotusseisu jäämist vältida. Hiilgava mängu teinud sidemängija Reto Giger lahendas geimpallil ise rünnaku ja viis väljakuperemehed 25:23 geimivõiduga taas juhtima. Neljas geim oli taas Saaremaa kontrolli all – mängiti nii, nagu osatakse – ning Daniel Macieli serviäss ja 25:16 geimivõit kindlustasid Eesti klubile avamängust 3:1 võidu ja maksimaalsed kolm punkti.

Saaremaa tulemuslikem oli oodatult brasiillasest diagonaalründaja Daniel Maciel, rünnakul esinesid sedapuhku resultatiivsemalt temporündajad Henri Treial ja Beau Graham. Külaliste poolel tegid põhiliselt skoori vaid kaks meest, Evandro De Souza ja Konrad Formela. Iisraeli klubi esidiagonaal, keenialane Michael Chemos Eestisse ei saabunud, sest talle jäeti viisa tegemata. Statistika. Mängu oli vaatamas umbes 800 inimest.

Korduskohtumine peetakse järgmise nädala teisipäeval Iisraelis. Saaremaa vajab edasipääsuks kaht geimivõitu. Võrkpall24 on Kfar Sabas kohapeal ning vahendab eel- ja järelkajasid operatiivselt sündmuste keskelt. Paari võitja kohtub 16 parema seas hispaanlaste Almeria või austerlaste Graziga. Kolmandas ringis ootaks Saaremaad edu korral kõigi eelduste kohaselt ees tugev Itaalia klubi Milano.

Pärnu Võrkpalliklubi peab CEV Challenge Cupi 1/16-finaalis avamängu homme, võõrustades kell 19.00 Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelat. Mäng algab kell 19.00 ja on samuti otsepildis nähtav nii Kanal 12 kui Postimehes. Pärnu alustas turniiri teisest eelringist, kus alistas Rootsi meisterklubi Linköpingu.