Saaremaa näitas kõrget rünnakuprotsenti ja esiliigavõistkonnal end üllatada ei lasknud

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Täna toimus Aadu Luukase nime kandval Eesti karikavõistlustel üks kohtumine, kui Saaremaa alistas veerandfinaalseeria avamängus valitseva esiliiga meistri Tallinna Ülikooli tulemusega 3:0 (25:10, 25:20, 25:19).

Esimeses geimis pani meistriliigameeskond oma paremuse väga kindalt maksma – 25:10. Kahes järgnevas vaatuses oli mängu märksa rohkem, kuid Saaremaa end esiliigavõistkonnal üllatada ei lasknud ja võitis ka need geimid 25:20 ja 25:19 ning ühtlasi kogu kohtumise 3:0. Puhkust said Eesti koondislased Henri Treial ja Rauno Tamme.

Võitjatele tõi kõige rohkem punkte endine Kuuba koondise kapten Javier Jimenez – 12, efektiivsus +3. Daniel Maciel ja Helar Jalg lisasid kumbki 11 punkti (kasutegur vastavalt +8 ja +10). Saarlaste vastuvõtt oli 38%, rünnak kõrge 66%, lisaks saadi 4 blokki ja löödi 6 ässa (4 Beau Graham). Statistika.

Pealinnaklubi parim oli Kreeka liigaski mänginud Sander Steinberg 11 punktiga (+7). Eelmisel hooajal Credit24 Meistriliigas Rakvere särki kandnud Tanel Uusküla ja Karl Maidle lisasid 6 punkti (efektiivsus vastavalt -2 ja -1). Tallinna Ülikooli vastuvõtt oli 35%, rünnak 32%, lisa tuli 5 bloki ja 5 ässpallingu näol.

Korduskohtumine peetakse 31. oktoobril kell 18.30 Tallinnas Prantsuse Lütseumis.

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul, kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.