Selver pakkus närvikõdi ja alistas viiegeimilises avamängus TalTechi

Võitjate meeleolu eduka avakohtumise järgselt. l Foto: Gerda Kiisa

Aadu Luukase Eesti karikavõistluste teise poolfinaali avakohtumine osutus viiegeimliseks põnevuslahinguks. Tiitlikaitsja Tallinna Selver alistas tulemusega 3:2 (19:25, 25:20, 25:21, 17:25, 15:11) TalTechi, astudes finaalikoha üle otsustavale kohtumisele vastu soodsamas seisus.

Kui Selver oli avageimi esimeses pooles väga heas hoos, hoides TalTechi ees neljapunktilist edu, siis geimi lõpuks tuuled pöördusid. TalTech survestas vastast serviga ja teenis kuuepunktilise eduga kindla geimivõidu. Teise ja kolmanda geimi algus oli võrdlemisi tasavägine, mängumeeste punktide saabumisel tegustes Selver enesekindlalt ja võttis kindlad geimivõidud. Neljandas geimis leidis TalTech oma jõuvarud ja alistas Selveri, kuid pidi viimases geimis tunnistama Selveri paremust. Poolfinaaliväärilisest kohtumisest teenis Selver 2 punkti ja TalTech 1 punkti.

Mängueelselt oli terviseprobleemide tõttu küsimärgi all TalTechi sidemängija Martti Keele, temporündaja Mihkel Tanila ja Selveri nurgaründaja Oliver Orava sekkumine. Kolmest nimetatust polnud mänguks piisavalt taastunud vaid Tanila, keda on viimastel päevadel kimbutanud palavik.

Selveri meeskonna resultatiivseimaks osutus Oliver Orav, kes teenis 19 punkti (+10), lõi 4 serviässa ja tõi ühe blokipunkti. Timo Lõhmus, kes teenis koha algrivistuses, tõi võistkonnale 18 punkti (+5), lisades 5 blokipunkti. Selveri vastuvõtuprotsendiks oli 50 ja rünnakuid realiseeriti 45-protsendiliselt. Blokiga koguti 12 punkti ja löödi 9 serviässa.

TalTechi lipulaevaks osutus ülekaalukalt Matej Šmidl, kes eksis serviga kaheksal korral, kuid lisas meeskonna arvele 27 punkti (+14), lõi ühe ässpalingu ja tõi ühe blokipunkti. TalTechi vastuvõtt oli 33% ja rünnak 50%, nii bloki kui serviga lisandus 9 punkti.

Kui mõlema meeskonna arvele koguneb võrdselt üks võit, lähevad esmalt arvesse punktid. 3:0 ja 3:1 võiduga lisandub 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui meeskondade punktide arv kattub, selgub finaalipileti saaja kuldse geimi abil.

Esimene 22. detsembril võistlustulle astuv finalist selgub juba homme Tartu Ülikooli spordihoones, kus peavad teise ja otsustava kohtumise Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Seeriat juhib  Tartu Bigbank, kes võitis esimese mängu võõrsil seisuga 3:0 ja teenis 3 punkti. TalTechi ja Selveri korduskohtumine toimub 15. detsembril kell 19:00 Sõle Spordihoones.