fbpx
Close

Schiacciatore Täht pöörab Perugias “9” tagurpidi, konkurendid tulevad Kuubast, Itaaliast ja Ukrainast

Robert Täht jätkab koondises “9” all mängimist, kuid keerab Perugias olude sunnil numbri kavalalt tagurpidi. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Eesti rahvusmeeskonna liikmetest mängib uuel hooajal kõige kõrgemal tasemel vaieldamatult Robert Täht, kes tõmbab pärast septembrikuist EM-finaalturniiri selga Itaalia hiiu Perugia särgi.

Juulikuu keskpaigaks on meeskond lõplikult komplekteeritud. Viimane oluline täiendus tehti treeneritoolil: Perugia uueks juhendajaks saab belglane Vital Heynen, kes tüüris Poola koondise eelmisel sügisel maailmameistriks.

25-aastase Tähe kõrval on Perugia palganud nurgaründaja kohale kuubaka Wilfredo Leoni (25), itaallase Filippo Lanza (28) ja ukrainlase Oleg Plotnitski (22). Kui maailma parimaks võrkpalluriks peetava Leoni koht algkoosseisus peaks vähemalt esialgu kindel olema, siis teise põhimehe positsiooni eest asuvad heitlema Täht, Lanza ja Plotnitski. Et Itaalia liigas võib korraga väljakul olla maksimaalselt neli leegionäri, on väike eelis ilmselt Lanzal, kes polnud aga lõppenud hooajal loodetud tasemel.

Täht asub uues koduklubis mängima ka uue numbri all, sest “9” oli juba hõivatud Leoni poolt. Number “9” jääb aga Tähte õige nurga alt saatma ka tulevikus, sest tema uus number on “6”.

Ühtlasi tasub keelekümbluse raames meelde jätta nurgaründaja positsiooni itaaliakeelne nimetus – schiacciatore-ricevitore (ründaja-vastuvõtja).

Perugia suutis kahe hooaja vahel oma paremad mängijad eesotsas sidemängija Luciano De Cecco, diagonaalründaja Aleksandar Atanasijevici ja juba mainitud nurgaründaja Leoniga säilitada, mistõttu peetakse meeskonda üheks Meistrite liiga favoriidiks ka uuel hooajal.

Perugia koosseis hooajal 2019/2020:

n. 1 ALESSANDRO PICCINELLI libero
n. 2 FABIO RICCI temporündaja
n. 4 SJOERD HOOGENDOORN diagonaalründaja
n. 6 ROBERT TÄHT nurgaründaja
n. 9 WILFREDO LEON nurgaründaja
n. 10 FILIPPO LANZA nurgaründaja
n. 11 TSIMAFEI ŽUKOVSKI sidemängija
n. 12 ROBERTO RUSSO temporündaja
n. 13 MASSIMO COLACI libero
n. 14 ALEKSANDAR ATANASIJEVIC diagonaalründaja
n. 15 LUCIANO DE CECCO sidemängija
n. 17 OLEG PLOTNITSKI nurgaründaja
n. 18 MARKO PODRASCANIN temporündaja

Loe ka 14. juunil ilmunud artiklit: Üks kuulsam kui teine ehk kellega asub Täht Perugias konkureerima koha eest päikese all?

scroll to top