fbpx
Close

Siim Ennemuist: eks kõigil mu klubivahetustel ole olnud erinevad põhjused

Siim Ennemuist TTÜ päevil koos abitreener Uku Rummiga. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Endine Eesti koondise temporündaja Siim Ennemuist tunnistab, et elu esimene profihooaeg oma kodusaarel ei kulgenud just nii, nagu suvel sai plaanitud.

Saaremaa Võrkpalliklubi palkas teatavasti eile vigastatud Ennemuisti asemele noore Hollandi koondislase Fabian Plaki ja andis eestlase laenule Pärnusse.

“Nii see kõik lõpuks välja kujuneski, nagu Saaremaa pressiteates kirjutas,” ütleb Ennemuist alustuseks. “Eks seal olid sellised detailid ka, millesse laskuma ei taha hakata. Saaremaaga tekkisid ebakõlad ja kui Avo (Keel) nendest kuulis, uuris ta maad. Mina ise otseselt mingeid variante ei otsinud. Õnneks Saaremaa oli lõpuks nõus mind välja laenama.”

Kui Avo Keele käe all on Ennemuist noorukina nii Tallinna Selveris kui Eesti koondises mänginud, siis Pärnu oli siiani ainus Eesti kõrgliigaklubi, mille särki ta veel selga polnud tõmmanud. Nüüd saab seegi “viga” parandatud.

“Olen väga rahul Pärnuga liitumise üle, sest tean, et lähen heasse keskkonda,” kinnitab 29-aastane blokimeister. “Tunnen Avot tänu Selveri-aastatele ja Eesti koondise aegadele. Ta on suur autoriteet ja sümpaatne kuju.”

Ennemuisti jalavigastuse koldeks osutus borrelioos, mistõttu põletik ei tahtnud põlves kuidagi alaneda. Nüüdseks on doktor Madis Rahu abiga pandud peale uus antibiootikumikuur. Kui kõik läheb plaanipäraselt, võiks Ennemuist pika mängupausi lõpetada veebruari teises pooles.

“Ma ei hakka spekuleerima, kas ja kelle asemel võiksin algkoosseisu pääseda. Minu esimene mure on endale jalg alla saada. Praeguse plaani kohaselt peaks põletik kahe nädalaga taanduma ja siis võiks uuesti hüppama hakata. Loodetavasti kõik õnnestub,” lisas Ennemuist.

Saarlasest saab esimene võrkpallur, kes on esindanud kõiki hetkel Eesti meistriliigas mängivaid klubisid. Kahel perioodil on ta olnud Tallinna Selveris (2007-09 ja 2016-17), kahel perioodil Tallinna Tehnikaülikoolis (2009-10 ja 2012-16) ning korra Tartus (2010-12), Rakveres (2017-18) ja Saaremaal (2018-19). Pärnust sai seega tema kuues koduklubi.

Mida taoline ajalugu Ennemuistile endale näitab? “Et on omajagu juba mängitud,” kõlab vastuseks. “Eks kõigil klubivahetustel on olnud ka erinevad põhjused. Ei saa öelda, et ma väga püsimatu oleksin – TTÜ-s mängisin neli aastat jutti. Keskkonnavahetus tuleb mingitel hetkedel lihtsalt kasuks, see on edasiviiv jõud. Olen igas klubis midagi uut õppinud.”

Võrkpall24.ee palus Ennemuistil meenutada kõiki oma seniseid koduklubisid erinevate perioodide kaupa.

Tallinna Selver 2007-2009, treener Avo Keel

“Need olid aastad, kui õppisin võrkpalli mõistes käima. Kõva kool nii treener Avo Keele kui treeningute osas. Kõrval olid väga head mängijad. (Muigab.) Janis Sirelpuu võib nendest aastatest rääkida minu kohta häid lugusid. Üldiselt räägib ta seda, et kui ma esimest korda treeningul tema rünnaku blokeerisin, siis terve Audentes kuulis seda (järgnes sedavõrd tugev Ennemuisti karje – toim.). Ja Avo oli meie jaoks ikka suur autoriteet. Ta oli ja on siiani väga hea suhtleja, kes oskab inimestega rääkida. Ainult positiivsed mälestused.”

Tallinna Tehnikaülikool 2009-2010, treener Aigor Kaibald

“See oli esimene hooaeg, kus sain terve hooaja meeste seas põhikoosseisus mängida. Mäletan, et mul õnnestus kohe ka statistiliselt põhiturniiri parimaks blokeerijaks kerkida.”

Tartu Pere Leib 2010-2012, treener Rainer Vassiljev

“Olin sel ajal jätkuvalt veel noor mängumees. Toona segas sama probleem nagu nüüd – borrelioos. Sellest tingituna tekkis nii kopsupõletik kui läkaköha. Õnneks teine hooaeg Tartus oli igas mõttes korralikum, võitsime ka kaks tiitlit. Mulle väga meeldis treeneriduo Rainer Vassiljev – Oliver Lüütsepp. Lüütsepa entusiastlik lähenemine ja inimlikkus sobisid kuidagi eriti hästi. Selliste treenerite käe all oli meeldiv mängida.”

Tallinna Tehnikaülikool 2012-2016, treenerid Aigor Kaibald ja Janis Sirelpuu

“Sirelpuust sai meeskonna peatreener esimese hooaja poole peal. Võitsime kohe seejärel ka Schenker liiga. TTÜ-s veetsin head aastad. Sirelpuu tugevus oli see, et ta oli ise äsja mänginud ja teadis, kuidas mängija end mingitel perioodidel tunda võib. Ka inimesena on ta väga normaalne tüüp.”

Tallinna Selver 2016-2017, treener Rainer Vassiljev

“Võrreldes Tartu-aastatega oli Vassiljev treenerina mitu sammu edasi astunud. Ta oli palju kogenum. Raineri lähenemine on tänapäeva võrkpallile omaselt väga põhjalik. Ta õpetas mulle paljiu spetsiifilisi asju, mis temporündajale kasuks tulevad. See oli hea aasta just teadmiste kogumise osas.”

Rakvere Võrkpalliklubi 2017-2018, treener Andres Toode

“Varasematest erinev kogemus, sest ma mängisin amatöörmeeskonnas, mis polnud suur medali- või tiitlipretendent. Ent seda suurem oli impulss, mille andis mõni tähtis võit. Juba Balti liigas finaalturniirile jõudmine oli suur asi, kuigi kaugele ei jäänud ka medali võitmine. Andres Toode on inimesena ülitore ja treenerina hästi püüdlik. Ta oli vahepeal võrkpallist pikka aega eemal. Ta tahtis areneda ja käis vaatamas, kuidas teised asju teevad, et end järele aidata.”

 

scroll to top