Slovakkia lootus edasipääsust kustus alles viiendas geimis

Slovakid (punases) andsid Saksamaale kõva lahingu. | Foto: CEV

Tallinnas toimuva EM-finaalturniiri viimase mängupäeva esimeses vaatuses läks Slovakkia püüdma võitu Saksamaa vastu. Slovakid ronisid küll 0:2 kaotusseisust välja, ent üllatust siiski valmistada ei suutnud. Saksamaa võitis tasavägise mängu 3:2 (25:20, 25:17, 25:27, 25:27, 15:9). Sellega kustus ka Slovakkia unistus kaheksandikfinaalist.

Hoolimata sellest, et edasipääs alagrupist oli kindlustatud, astus Saksamaa koondis mängule Slovakkiaga vastu parimas võimalikus koosseisus. Väljakule saadeti nii Deniss Kaliberda kui ka György Grozer, kellest viimane tegi kaasa kogu mängu.

Võrdlemisi kergelt saavutatud 2:0 edu pani sakslaste lootsi Andrea Gianit tegema vahetusi: oma võimaluse said nii nurgaründajad Ruben Schott ja Moritz Reichert kui ka sidemängija Johannes Tille. Slovakkidel aga õnnestus veidi lahjenenud Saksamaa vastu kaks järgmist geimi võita ning viia mäng otsustavasse vaatusesse. Viiendas geimis ei lasknud 2017. aasta EM-hõbe kordagi aga slovakke juhtima. Kindlalt purjetati 15:9 geimi- ja 3:2 matšivõiduni.

Võitjate parimana tõi nende superstaar György Grozer 22 punkti (+14, 58%). Slovakkia poolel tegi resultatiivseima esituse Tomas Kriško, kes kogus 16 silma (+8, 67%). Sakslaste vastuvõtuprotsent oli 54%, slovakkidel kõigest 27%. Rünnakuid realiseeris Saksamaa 53% efektiivsusega, Slovakkial oli vastav näitaja 51%.

Tallinnas peetava EM-finaalturniiri viimane kohtumine leiab aset Eesti ja olümpiavõitja Prantsusmaa vahel. Legend on lihtne: kui Eesti peaks üllatuslikul kombel võitma, pääsetakse edasi kaheksandikfinaali. Kaotuse korral napsab viimase edasipääsukoha Läti.