fbpx
Close

SPETSIALISTI HINNANG | Martti Juhkami: ootan tasavägist seeriat, tiitli võidab favoriit mängudega 2-1

Saaremaa VK ja Tartu Bigbank. | Fotod: Allan Mehik/Saaremaa VK, Riina Vals/SK Duo

Pühapäeval saab alguse kauaoodatud meeste Eesti meistrivõistluste finaalseeria. Ülipõnevate poolfinaalide pikenemine tekitas olukorra, kus Eesti meister selgub kahe, mitte kolme mänguvõidu saavutamisel. Võrkpall24 võttis finaaliootuses ühendust Saksamaa kõrgliigas samuti finaalpääsme lunastanud Martti Juhkamiga, et küsida spetsialisti hinnangut mängupositsioonide kaupa.

Juhkami leiab, et kui võrrelda ainuüksi positsioone, on mitmel puhul Saaremaal kerge eelis. Ta ootab pingelist finaalseeriat, kus parem selgub alles kolmandas ja otsustavas mängus. Rakverelane arvab siiski, et Tartu on seerias favoriit, kes kallutab olulised hetked enda poole ja viib meistritiitli lõpuks ikkagi Lõuna-Eestisse.

Martti Juhkami. | Foto: Friedrichshafen

Sidemängijad: Kert Toobal ja Ronald Järv vs. Filip Despotovski ja Michael Keegan

Juhkami: “Vahe pole suur, aga eelistan Tartu sidemängijate paari Toobal-Järv. Toobal pole küll enam kõige kiirem, aga tema tõstekvaliteet on parem kui Despotovskil. Ka blokis kiputakse Saaremaa sidemängijat palju ära kasutama. Despotovski proovib mängida ettearvamatult ja riskeerib rohkem, mis üllatab vastast. Teisest küljest tuleb kohati sisse ka praaki, mis võib otsustavatel hetkel kätte maksta.

Kogemusi on mõlemal sidemängijal tohutult. Usun, et need on mängud, kus mõlemad mehed mängivad oma praegust parimat võrkpalli.”

Nurgaründajad: Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Albert Hurt vs. Keith Pupart, Rauno Tamme, Markus Uuskari

Juhkami: “Tartu meeskonna tugevus on nurgaründajad. Isegi väga heas vormis Pupart ei ole minu jaoks piisav, et edu Saaremaale anda. Tamme ja Uuskari lapivad Evandro Dias Souza lahkumisest tekkinud tühimikku, aga stabiilselt head esitust pole ma nende poolt veel näinud. On olnud küll häid perioode, aga Tartu vastu on vaja see headeks mängudeks ja seeriaks kokku klappida, mis on väga raske ülesanne.

Tartu leiab pea alati kaks nurka, kes teevad korraliku mängu. Pole põhjust arvata, et finaalseeria selle poolest teistsugune oleks.”

Diagonaalründajad: Siim Põlluäär (vajadusel Märt Tammearu) vs. Hindrek Pulk (vajadusel Markus Uuskari)

Juhkami: “Eelis Saaremaale. Pulk on tegutsemas stabiilselt ja efektiivselt. Ta mängis poolfinaalis üle Teppani, mistõttu on põhjust eeldada, et ta mängib üle ka Põlluääre või Tammearu. Pulk on Saaremaa rünnakute nurgakivi, kelle kaudu mängitakse palju keerulisi olukordi. Teised Eesti diagonaalid nii palju “raskeid tõsteid” ei saa ja seetõttu hindan tema efektiivsust väga.”

Temporündajad: Kevin Soo, Alex Saaremaa ja Siim Päid vs. Sauli Sinkkonen, Wennder Lopes ja Ragnar Kalde

Juhkami: “Üsna võrdne seis, aga annan väikse edu Saaremaale, kelle tempod on taas jalad alla saanud. Peale head hooaja algust olid nad vahel üsna mannetud, aga nüüd liiguvad tõusvas joones. Usun, et finaalides näeme nende parimaid omadusi.

Omavahel võib võrrelda Lopest ja Alex Saaremaad ning Sood ja Sinkkoneni. Esimesed on võimsad ründajad, teised nii-öelda head mängulugejad. Lopes ja Saaremaa jäävad paremini silma, aga Soo ja Sinkkonen on meeskonnale tihti isegi kasulikumad.”

Liberod: Rait Rikberg vs. Johan Vahter ja Alari Saar

Juhkami: “Väike eelis Saaremaale. Vahter-Saar duo jättis poolfinaalseerias väga hea mulje. Nad täiendavad üksteist ja olid vastuvõtul kindlad. Lisaks kiidan nende energilisust ja seda, kuidas nad kogu meeskonda võitluslikkust süstivad.

Rikbergi kahjuks räägib see, et teatavasti pole ta põlved parimas seisus (Rikberg läheb pärast hooaja lõppu mõlema põlvega operatsioonile – toim.). Arvatavasti ei pruugi me selle tõttu näha Rikbergi parimat taset ja kaalukauss kaldub liberote osas Saaremaa kasuks.”

Kes võidab Eesti meistritiitli?

Juhkami: “Kokkuvõttes on 50/50 olukord ja usun, et võime näha tasavägist seeriat. Väike edu on minu arvates siiski Tartul. Näen neid favoriidina ja arvan, et mängudega 2-1 tähistavad tiitlit just nemad.”

Eesti meistrivõistluste finaalseeria algab täna kell 17.00. Kanal 12’s ja Postimees.ee’s kommenteerivad mängu Karl Rinaldo ja Kristjan Kais.

scroll to top