fbpx
Close

Sügavalt põhjast muinasjutulise kullani: Pärnu Võrkpalliklubi on Eesti meister!

Kapten Martti Keel mängis tänavu Pärnu meeskonna edus väga olulist rolli. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti meistriks krooniti tänavu Pärnu Võrkpalliklubi, kes alistas finaalseerias mängudega 4:0 Tartu Bigbanki. Viimaseks jäänud mängus alistasid pärnakad 1250-pealise kodupubliku ees vastase maratonlahingus 3:2 (20, -20, 25, -15, 15).

Pärnu resultatiivseim oli ka täna finaalseerias esimest viiulit mänginud brasiillane Chizoba, kes kogus 26 punkti (+12). Taavet Leppik lisas 12 (+2) ja Toms Švans 10 (+6) punkti. Tartlastele tõi seitse resultatiivset blokki kirja saanud Mart Naaber 21 punkti (+17). Hindrek Pulga kontole kanti 12 (+7) punkti, vahetusest sekkunud Stefan Kaibald lisas 11 punkti (+5). Statistika.

Pärnu alustas tänavust hooaega mäletatavasti sedavõrd kehvasti, et esimeste mängude järel paikneti Eesti-Läti liigas suisa tabeli lõpus. Novembris ja detsembris paranes Avo Keele hoolealuste mängupilt selgelt ning Eesti karikavõistlustel teeniti hõbe ja märtsis kulmineerinud Credit24 Eesti-Läti liigas pronks. Hooaja viimases faasis ei kaonud Pärnu aga enam ühtegi kohtumist: Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis alistati mängudega 2:0 TalTech, poolfinaalis 3:0 tiitlikaitsja Saaremaa ja finaalis 4:0 Tartu.

Viimase Eesti meistritiitli võitis Pärnu neli aastat tagasi. Toonasest meeskonnast on tänaseni võistkonnas peatreener Avo Keel ja neli mängijat: Martti Keel, Taavet Leppik, Tamar Nassar ja Karl Lilles.

Eesti meistrivõistluste lõppjärjestus (sulgudes koht eelmisel hooajal):
1. Pärnu Võrkpalliklubi (3.)
2. Tartu Bigbank (2.)
3. Saaremaa Võrkpalliklubi (1.)
4. Rakvere Võrkpalliklubi (5.)
5. Tallinna Selver (4.)
6. TalTech (6.)

 

scroll to top