fbpx
Close

Sümboolne koosseis | Toobali ja Gigeri suur duell. “Mõtleme, et mujalt tulevad alati jube kõvad vennad, tegelikult pole meie mängijad ka kehvad.”

Kert Toobal tüüris Tartu Bigbanki üle pikkade aastate karikavõiduni. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Selle nädala “Kuldse geimi” saates valisime poolelijäänud koduse võrkpallihooaja sümboolset koosseisu. Sidemängija positsioonil ühtis saates olnud kvarteti valik rahva omaga ja selekteerituks osutus Tartu Bigbanki 40-aastane kapten Kert Toobal.

Toobal pidas Facebookis “Võrkpalligrupis” tulise lahingu Saaremaa sidemängija, mullu ülitugevas Poola kõrgliigas Radomi klubis märkimisväärselt mänguaega saanud Reto Gigeriga (28). Toobal kogus lõpuks 173 ja Giger 145 häält, teised jäid kaugele maha.

“Eelistan eestimaist,” ütles seekordne saatekülaline Reimo Kuri. “Siin polegi midagi vaielda! Me võib-olla mingil hetkel alahindame Balti liigat. Mõtleme, et igalt poolt mujalt tulevad alati jube kõvad vennad, aga tegelikult pole meie oma mängijad ka kehvad.”

“Ei ole midagi öelda, Kerdi tase on ikkagi teine. Seda tõestas ta ka sel hooajal. Reto Giger tegi hea hooaja, aga teatud mängudes tekkisid tal ärakukkumised,” lisas Rivo Vesik.

“Jääksin selle juurde, et Kert esimene ja Reto teine,” nõustus Andres Toobal. “Eks Kerdil on ka oma käekiri ja tema koodi sai läbi murtud küll, aga vahe on selles, et tema on võimeline oma mängujoonise täielikult pea peale keerama. Isegi kui me (Tallinna Selver) läksime Tartu vastu 2:0 juhtima, siis meie kui noor võistkond ei suutnud tema muudatustega kaasa minna ja lõpuks kaotasimegi 2:3. Gigeri puhul sama asi ei toiminud. Tal oli suhteliselt ühesugune käekiri kogu aeg. Mul oli tema osas veidi suurem ootus, kuna ta oli Poolas küllaltki palju mängida saanud ja kõik kiitsid teda. Just karikafinaali ärakukkumine ja näiteks mängud meie vastu – seal oli peataolekut. Kui ta sai vabalt mängida, siis ta mängis väga hästi, aga mingil hetkel võis ta kolm-neli korda järjest tagaliini “kuue” peale palli lasta või karikafinaalis kohati ainult (Javier) Jimenezile tõsta. Tal on tase olemas, ent see kõigub, kui tekivad olukorrad, kus ta pole nii kindel.”

Kuula sidemängijate osas arutelu saates alates 1:10.45’st.

Facebooki hääletuse tulemused. | Foto: ekraanitõmmis

 

scroll to top