fbpx
Close

Superuniversaal Varblane: kui hooaja eel Rantaneni nägin, sain aru, et tuleb hea aasta

Mihkel Varblane pärast eilset mängu sünnipäevatordiga. | Foto: Karl Rinaldo

Tallinna Selveri võrkpalliklubi universaalseimaks mängijaks on tänavuse hooaja alguse jooksul kerkinud Mihkel “mängin, kus vaja” Varblane.

Eile 19. sünnipäeva tähistanud Varblase mitmekülgsusele rõhumist võib pidada omamoodi üllatuseks kahel põhjusel. Esiteks seepärast, et kogu varasema karjääri oli ta mänginud temporündaja positsioonil, mis on pigem ühekülgne amet; ja teiseks, kuna eelmisel hooajal hakkas ta Selveris kogenud Kaupo Kivisilla ja Reimo Rannari kõrval ka meeste seas väga selgelt temporündajana pead tõstma.

“Ma tahaksin ise nurgaründajaks saada,” toob Varblane välja põhjuse, mis viimaste aegade muudatused on tinginud. “Samas on praegu just servi vastuvõtt minu nõrgim külg. Eks tuleb vaadata, kuidas selles osas edasi arenen.”

Juhul kui Varblasel peakski õnnestuma servi vastuvõtt selgeks saada – selle nimel nähakse treeningutel palju vaeva -, oleks ta 201-sentimeetrise kasvuga üpris ohtlik nurgamees. Tänavusel hooajal tuleb tumedapäisel mängumehel täita Selveris aga hunt kriimsilma rolli. Näiteks hiljutises karikamängus Saaremaaga oli ta väljakul nurgaründajana, ent eilses kohtumises Tartu Bigbanki vastu alustas temporündajana ja lõpetas diagonaalina.

“Praegu ongi selline seis, et vaatan, kus parasjagu meeskonnal mind vaja on. Kuna täna (eile – toim.) ei toiminud Timo (Lõhmus) mäng diagonaalis, siis vahetati mind kohtumise ajal tema positsioonile,” selgitab Varblane, kes tunneb end tänaseni kõige mugavamalt veel tempomehena tegutsedes.

Ent mida peab noortekoondiste üks põhimehi täna võrkpallurina oma suurimaks tugevuseks?

“Ma ütleksin, et hüpe on päris hea. Aga kõike muud peab veel kõvasti harjutama,” vastab muheda olekuga sünnipäevalaps naerdes.

Varblane tunnistab, et Selveri tänavuse hooaja edu on veidi teda üllatanud, samas hakkas ta meeskonna tugevusse uskuma juba suvel, kui lätlase Austris Stalsi asemel asus võistkonda juhendama tunnustatud Soome noortetreener Aapo Rantanen.

“Kui hooaja eel Aapot esmakordselt nägin, sain aru, et meil tuleb selgelt parem hooaeg kui eelmine. Ta on treenerina veidi professionaalsem ja räägib väga palju. Kui mingi liigutus on vale, siis annab ta kohe tagasisidet. Samuti juhendab ta kogu aeg, kuidas mängijad kaitses positsioneerima peaks. Sellised asjad annavad mängijatele enesekindlust. Austris oli oma tüübilt palju tagasihoidlikum ja vaiksem,” selgitab Varblane.

Juba homme kohtub Selver põnevas pealinnaklubide duellis TalTechiga. Seda, millisel positsiooni Varblane seda mängu alustada võiks, on täna vara veel öelda. Kui aga ennustama peaks, siis ehk temporündajana.

scroll to top