fbpx
Close

Tallinna Karika finaal lõppes Selveri üllatavalt kindla võiduga

Tallinna Selveri kapten Denis Losnikov karikaga. | Foto: Siim Semiskar

Sõle spordihoones toimunud Tallinna Karika kontrollturniiri finaalis saatis edu Tallinna Selverit, kes alistas 3:0 (25:20, 25:16, 25:22) TalTechi.

Endiste koondisekaaslaste Andres Toobali ja Janis Sirelpuu esimene peatreeneri-duell lõppes seega omaaegse sidemängija võiduga. Olgugi et Selver mängis oma uue ja ühtlasi ainsa leegionäri Pierce Johnsonita, kes ravib veel nädal varem saadud pisivigastust, oli Selveri ülekaal üllatavalt kindel. Kahes esimeses geimis läks kevadine Credit24 Balti liiga võitja oma teed juba algfaasis, kolmandas tuldi aga välja 4:8 ja 15:16 kaotusseisust.

Selveri tulemuslikumad olid endise koduklubi vastu mänginud Mihkel Nuut 14 (+9), Oliver Orav 11 (+5) ning Mihkel Varblane ja Denis Losnikov 10 punktiga (+8 ja +3). Võistkonna mängu orkestreeris platsil Renet Vanker, kelle tõsteid realiseeris meeskond suisa 59-protsendilise efektiivsusega. Selveri koosseisust võis leida ka viimastest aastatest pigem rannavõrkpallurina tuntud Timo Lõhmuse, kes siiski platsil veel ei käinud.

TalTechil jäi vähemalt statistikale põhinedes puudu nii rünnakujõudu kui ka kaitsetäpsust. Rünnakul eksis TalTech näiteks kolme geimi peale suisa 19 korral. Võistkonna resultatiivseim oli Küproselt kodumaale naasnud Kevin Saar 10 punktiga (+6). Saarlase rünnak oli igati hea ehk 64%, servi vastuvõtt aga kehv 27%. Tšehhi diagonaalründaja Matej Šmidl kogus samuti 10 punkti (-2), ent oma paari aasta tagusele Selveris näidatud tasemele ta veel ei küündi. Pikakasvuline Šmidl sai suisa 32 tõstet ehk 15 tõstet rohkem kui näiteks Selveri rünnakuliider Orav, ent realiseeris neist vaid 9 (28%). Rauno Tamme arvele kanti 2 punkti (-2), mängu keskel tema asemel sekkunud Rasmus Meius kogus 5 punkti (+5). TalTechi sidemängijana tegutses Martti Keel.

Kui Selveri algseitsmik koosnes mängijatest, kes kõik kuulusid ka mullu samasse meeskonda, siis TalTechil olid platsil uued nurgaründajad, sidemängija ja diagonaalründaja. Algrivistusest mängisid ka mullu TalTechis vaid tempomehed Sten Perillus ja Remo Torn ning libero Cris Karlis Lepp.

Pronksikohtumises alistas esiliigaklubide duellis Tallinna Ülikool kindlalt 3:0 (25:22, 25:21, 25:18) Tallinna Lotus/Timber/Neemeco. Statistikat mängust ei tehtud. Nii meistri- kui ka esiliiga uus hooaeg algab oktoobri esimesel nädalavahetusel.

Kevin Saar, Martti Keel, Remo Torn, Matej Šmidl ja Cris Karlis Lepp TalTechi punktivõitu tähistamas. | Foto: Siim Semiskar
Statistika. | Autor: Mihkel Sagar
scroll to top