TalTech võitis Jekabpilsi vastu geimi, kuid lätlased panid oma kogemuse maksma

TalTech. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eile ainsas Credit24 Meistriliigas toimunud mängus võõrustas TalTech kodushallis liiga parimat Läti meeskonda Jekabpilsi Lušit. Mäng lõppes lõunanaabrite võiduga 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 25:22).

Esimese geimi suutis TalTech võita ja ka teist juhiti veel 22:21, kuid lätlastel lubati pärast pingelist heitlust geimide seis viigistada. Kaks viimast vaatust kuulusid juba kindlalt Jekabpilsile.

TalTechi tulemuslikem oli Credit24 Meistriliiga oktoobri kuu parim mängija nurgaründaja Valentin Kordas, kes tõi 20 punkti (+8). Korraliku esituse tegi ka Jörgen Vanamõisa, kes tõi 15 punkti (+12).  Eesti meeskonna vastuvõtt oli 51%, rünnak 43%, lisa tuli 7 bloki (5 Jörgen Vanamõisa) ja 3 ässa näol. TalTech pidi seekord hakkama saama oma põhidiagonaali Mihkel Nuudata, teda asendanud Andris Õunpuu kogus 11 punkti (+3).

Jekabpilsi parimad olid 14 punktiga Vladislavs Blumbergs, Janis Medenis ja Eriks Voronko (efektiivus vastavalt +8, +8 ja +10). Lõunanaabrite vastuvõtuprotsent oli 60, rünnak 47%, sulustamisega saadi 12 ja ässadega 5 punkti.

Liigatabelis jätkab Taltech 12 punktiga eelviimasel ehk kaheksandal kohal, Jekabpils paikneb 29 punktiga kolmandal real.

Sellesse aastasse Taltechil enam mänge plaanitud ei ole. Järgmise kohtumise peab pealinnaklubi 3. jaanuaril, kui sõidab külla Pärnule.

Teksti autor: Pille Saks