TÄNA | Saaremaa peab Iisraelis senise hooaja tähtsaima mängu, algusaja osas tekkis segadus

Saaremaa Võrkpalliklubi Kfar Saba saalis. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi euroteekond jätkub täna Iisraelis, kui CEV Challenge Cupi 1/16-finaali korduskohtumises minnakse vastamisi kohaliku tippklubi Kfar Sabaga. Võrkpall24 on võistluspaigas sündmusi oma lugejateni toomas.

Nii Eestis kui ka Euroopas on mitmes kohas kohtumise algusaeg valesti märgitud. Kui esialgu pidi mäng algama kell 19.00, siis iisraellased otsustasid hiljuti ümber ja tegelikult algab õhtune matš nii meie kui ka kohaliku aja järgi juba kell 18.00. Mängu näeb Eurovolley.tv lehelt, kus tuleb viie euro eest teha endale esmalt konto.

Saaremaa saabus Tel Avivi väikesesse eeslinna juba laupäeva õhtupoolikul. Pühapäeval tehti üks pallitrenn, esmaspäeva hommikul jõu- ja õhtul pallitrenn ning mängupäeva hommikul viimane pallitrenn. Kfar Saba mängusaal ei kuulu maailma uuemate ja uhkematehulka, ent on siiski küllaltki korralik. Saali mahub umbes 600 pealtvaatajat. Treeningutel oli saarlastel saalile vaid üks etteheide – puidust põrand oli must ja seetõttu ka libe.

Eelmisel kolmapäeval Kuressaares peetud avakohtumise võitis Saaremaa 3:1 (18, -23, 23, 16). See tähendab, et Eesti klubi peab edasipääsu kindlustamiseks võitma täna kaks geimi. Saaremaa 0:3 või 1:3 kaotuse korral ootab ees kuldne geim. Kfar Saba ridades jookseb täna põhidiagonaalina väljakule Keenia koondislane Michael Chemos, kes jäi viisaprobleemi tõttu avamängust eemale. Midagi lihtsat meid seega ees ootamas pole, samas kõik on jätkuvalt endi kätes, sest Saaremaal peaks olema nii kogemusi kui ka oskusi vastastest rohkem.

Edu korral kohtuks Saaremaa 16 parema seas Hispaania klubi Almeriaga, kes sai avamängus austerlaste Grazist jagu 3:0 (22, 23, 11).

Pärnu jätkab eurohooaega samas sarjas kolmapäeval, kui kohtub samuti võõrsil Horvaatia klubiga Kaštela Mladosti Ribola. Ka Pärnu võitis avamängu 3:1.