fbpx
Close

Suur duell: kas Tartu kindlustab põhiturniiri võidu või toovad saarlased mängu põnevuse?

Tartu Bigbank kiikab samuti piiri taha, ent pole veel otsustanud, kas lisajõudu tuuakse. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Täna kell 19.00 kohtuvad Kuressaares Credit24 Meistriliiga tipud, tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja liider Tartu Bigbank. Mäng on nähtav nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel.

Saaremaa jaoks on tegu põhiturniiri viimase kohtumisega, hetkel ollakse liigatabelis 45 punktiga teisel kohal. Bigbankil on liidrina 47 punkti ja Saaremaast ka mäng vähem peetud. Tartu lõpetab põhiturniiri järgmisel nädalavahetusel TalTechi vastu. Tabeli kolmandat positsiooni hoiab Riia Tehnikaülikool 43 punktiga, vahendab volley.ee.

Saaremaa peatreeneri Urmas Tali sõnul on meeskond heas seisus. “Oleme jaanuari alguse ebakindlusest sammu edasi teinud. Aega võttis, aga viimased mängud on olnud juba parema iseloomuga kui teise ringi alguse kohtumised. Nüüd siis põhiturniiri viimane matš veel ees ja ootan huviga, kuidas me Tartu vastu hakkama saame oma asjadega,” kommenteeris peatreener. Saaremaa värskeima täienduse, Hollandi koondise temporündaja Fabian Plaki kohta lausus Tali nii: “Korralik mängumees, aga eks ta on veel noor ja kogemusi vähe, kuid püüame tema tugevaid külgi meeskonna heaks maksimaalselt ära kasutada.”

Pärast tänast kohtumist on Saaremaal kahenädalane paus enne veerandfinaale. Enamik meeskondi saab aga veel järgmisel nädalavahetusel viimaseid mänge pidada. “Kindlasti on pikem mängupaus pigem halb, tuleb praadida ja oodata, aga saame hakkama,” lisas juhendaja.

Tartu meeskond pidi viimases mängus teise lähirivaali Riia vastu hakkama saama ühe põhimehe Rait Rikbergita, haigused on ka teisi mängijaid kimbutanud. “Viirused käivad ringi ja sportlased ei pääse samuti, proovime ennetada, aga selge see, et puhtalt ei pääse ükski meeskond. Elame päev korraga ja nuputamist on omajagu,” ütles Tartu meeskonna peatreener Andrei Ojamets. “Saaremaaga võrreldes on meil veel TalTechi kohtumise näol lisakäik varuks, kui peaks Saaremaa vastu halvasti minema. Kui Saaremaa peaks meid võitma, võivad nad punktiga mööda minna ja siis on meil TalTechi vastu vaja kahte punkti. Samas on TalTech viimasel ajal väga südikalt mänginud. Positiivse stsenaariumi puhul on TalTechi mäng meile ka veerandfinaali eelprooviks, sest nemad on kaheksandal kohal ja lähevad põhiturniiri võitjaga veerandfinaalis vastamisi,” analüüsis Ojamets tabeliseisu.

Tartu pole seejuures saanud teises ringis sisuliselt kodusaali eelist kasutada. Mõlemad teise vooru “kodumängud” tuli nimelt pidada hoopis Võrus, sest Tartu Ülikooli hall oli hõivatud muude üritustega. “Veidi kurvaks teeb see, et 2. detsembril saime viimati kodus (karikamängu) mängida. See on väga pikk paus. Aga tuleb hakkama saada ja tore, et fännid viitsivad meiega ikka kaasa tulla välismängudele ka,” lisas Ojamets.

Põhiturniiri viimased matšid peetakse 15.-17. veebruaril.

Põhiturniiri võitja saab ühtlasi 1.-2. märtsil toimuva finaalturniiri korraldusõiguse. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, seejärel võitude arvu, pärast mida geimide ja punktide suhet ning lõpuks omavaheliste mängude tulemusi.

Tabeliseis.
scroll to top