fbpx
Close

Tartu Bigbank toob meeskonda Soome koondislase

Jan Helenius. | Foto: Soome võrkpalliliit

Tartu Bigbanki võrkpallimeeskond täiendab ridu Soome koondise nurgaründaja Jan Heleniusega, kes asendab vigastatud Stefan Kaibaldit.

22-aastane Helenius soovis juba suvel välismaale siirduda, ent ei leidnud kosilast ja oli tänaseni Soome hetke viienda klubi Raisio Loimu põhimees. Heledapäise Heleniuse lepingus oli aga sees punkt, et ta võib sobiva variandi puhul igal hetkel klubist lahkuda. Nüüd selline olukord Tartu näol tekkiski.

“Meil pole täna isegi lepingut veel tehtud, kuid Soome kõrgliiga koduleht hõikas tehingu juba välja,” muigas Tartu mänedžer Hendrik Rikand. “Ent jah, Helenius on tõesti meeskonnaga liitumas. Neljapäeval peaks ta juba trennis olema.”

Helenius on kuulunud viimasel kolmel aastal ka episoodiliselt Tuomas Sammelvuo juhendatavasse Soome koondisse, ent rahvusvahelisel tipptasemel mängijaks on teda veel vara nimetada. Pigem ongi Helenius meie liiga silmapaistvamate noorte nurgaründajate ehk Kaibaldi ja Albert Hurda tasemel mängija.

“Ma arvan, et ta sobib meie mängu. Saime sellele kinnituse oma tuttavatelt treeneritelt ja mängijatelt, kes Soomes tegutsevad. Tal on korralik vastuvõtt ja üldmäng. Helenius on mängijana hästi sarnane Kaibaldile, kelle asemele me ta tõime,” ütles Rikand. Kaibald ei saa põlvevalu tõttu jätkuvalt pallitreeningutel korralikult kaasa lüüa, praeguse info kohaselt võiks ta oma põhikohal väljakule naasta parimal juhul kuu aja pärast.

186-sentimeetrisest Heleniusest saab esimene soomlane, kes viimase üheteistkümne aasta jooksul mõnd Eesti klubi on esindanud. Viimati mängisid Eestis ja just Tartus hooajal 2007-2008 Toni Kankaanpää ja Petteri Laurila.

scroll to top