Tartu jäi Pärnu vastu ellu, kaks poolfinalisti selged

Rait Rikberg ja Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Balti liigas peeti täna veerandfinaalseeriate korduskohtumised, millest pääsesid poolfinaali Tallinna Selver, Saaremaa Võrkpalliklubi ja Jekabpilsi Luši. Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel läheb vaja otsustavat kolmandat mängu.

Veerandfinaalseeriate põnevaima paari ehk Tartu ja Pärnu vahel täna poolfinaali pääsejat ei selgunud. Avamängu üllatuslikult kindlalt 0:3 kaotanud Tartu võttis kodus ise 3:0 (25:23, 25:21, 25:9) võidu. Kui esimesed kaks geimi kulgesid tasavägiselt, siis kolmas vaatus kuulus väga kindlalt võõrustajatele. Kuna avamängu võitis Pärnu 3:0, siis selles seerias on edasipääseja selgitamiseks vaja kolmandat kohtumist, mis toimub homme ehk 11. aprillil kell 15 Tartus. Matšist teeb otseülekande Postimees.

Võitjate tulemuslikem oli Märt Tammearu 17 punktiga (+10), Alex Saaremaa lisas 12 punkti (+9). Väljakuperemeeste servi vastuvõtt oli 60%, rünnak 51%, lisaks saadi 7 edukat sulustamist. Mõlemad tartlaste ässad kirjutati Kert Toobali kontosse.

Pärnakatele tõid nii Atvars Ozolinš kui ka Kristaps Platacs 10 punkti (efektiivsus 0 ja +2). Kaotajate vastuvõtt oli 52%, rünnak 31%, lisaks teeniti 5 punkti bloki ja 3 silma serviga.

Tallinna Selver alistas kindlalt teise pealinnaklubi TalTechi 3:0 (25:18, 25:23, 25:16) ja võitis seeria mängudega 2:0. Avamängus olid Selveri võidunumbrid 3:2.

Selverile tõid nii Renee Teppan, Kristo Kollo kui ka Mihkel Varblane 13 punkti (efektiivsus vastavalt +10, +8 ja +10). Serve saadi vastu 53-protsendiliselt, rünnakuid lahendati suisa 70-protsendiliselt, lisa tuli 5 bloki ja 8 ässa näol.

Kaotajate resultatiivseim oli Valentin Kordas 11 punktiga (+6). TalTechi vastuvõtt oli 49%, rünnak 34%, lisaks saadi 5 blokki ja löödi 5 ässa.

Saaremaa oli teistkordselt üle Leedu esiklubist Gragždai Amber-Arlangast tulemusega 3:0 (25:18, 25:23, 25:19). Kaks päeva tagasi peetud kohtumise võitis samuti Eesti klubi resultaadiga 3:1.

Kodus mänginud Saaremaa parim oli 11 punktiga (+8) Keith Pupart. Ioannis Kalmazidise hoolealuste vastuvõtt oli 52%, rünnak 49%, lisaks teeniti 5 blokki ja löödi 4 ässa.

Leedukate tulemuslikemad olid Robert Juchnevic ja Linas Starkutis 7 punktiga (efektiivsus vastavalt -3 ja +5). Külalised said serve vastu 39-protsendiliselt, rünnati 38-protsendiliselt, lisaks saadi 3 punkti nii bloki kui ka serviga.

Läti klubide omavahelises seerias alistas Jekabpilsi Luši kodus Riia Tehnikaülikool/Jurmala tulemusega, mis on sellel hooajal nende meeskondade vahel harjumuspäraseks saanud – 3:2 (25:22, 25:23, 15:25, 21:25, 15:13).

Jekabpilsi parim oli 26 punktiga (+11) Kristaps Smits. Kaotajatele tõid Renars-Pauls Jansons 29 ja Aleksandrs Avdejevs 25 punkti (kasutegur vastavalt +18 ja +14), kes said kahe peale kokku suisa 96(!) tõstet.

Nelja klubi osalusel peetav finaalturniir toimub põhiturniiri võitja Saaremaa Võrkpalliklubi kodusaalis 16.-17. aprillil