fbpx
Close

Tartu teenis neljanda võidu muretult, saarlaste tööpäev kujunes seitsmenda skalbi võtmisel pikemaks

Tartu Bigbanki sidemängijana tegutses täna Kert Toobal. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas olid Eesti klubid tänavu esmakordselt vastamisi lätlastega, kui Tartu Bigbank alistas kodus 3:0 (21, 19, 19) Riia Tehnikaülikooli ja Saaremaa Võrkpalliklubi oli kodus 3:0 (20, 25, 23) üle Jelgava Biolarsist.

Tartu poolel tegi võidumängus Läti hetke teise klubi Riia üle hea mängu Märt Tammearu, kes kogus üleplatsimehena 16 punkti (+13). Siim Põlluäär lisas 13 (+11) ja Stefan Kaibald 12 punkti (+6). Albert Hurt sai puhkust. Riia tulemuslikem oli 13 punktiga (+9) Jekabs Dzenis.

Kui tartlased võitsid kõik geimid täna kindlalt, siis saarlastel jagus teises ja kolmandas geimis põnevust kauemaks. Ioannis Kalmazidise hoolealustest oli resultatiivseim Markus Uuskari, kes kogus 17 punkti (+8). Evandri Dias Souza lisas 13 (+2) ja Wennder Lopes 11 punkti (+7). Et Keith Pupartile ja Rauno Tammele anti sisuliselt puhkepäev (Tamme käis vaid episoodiliselt sees), sai oma võimaluse Helar Jalg, kes realiseeris paraku 11 tõstest vaid 1 ja koguski 1 punkti (-1). Just nurgaründajate panus jättis täna saarlastel soovida, sest ka Souza eksis palju. Saaremaa sidemängijana tegutses täna poolakas Nikodem Wolanski, Alexander Tusch sekkus kolmanda geimi alguses.

Olgugi et Saaremaa võit polnud sarnaselt nädala keskel TalTechiga peetud mängule kindel, on hea näha, et Kalmazidis otsib ja leiab mänguaega ka varumeestele.

Päeva kolmandas mängus pikendas võiduseeriat Läti parim meeskond Jekabpilsi Luši, kes alistas kodus 3:1 (21, 19, -23, 21) Daugavpilsi Ülikooli. Läti koondislane Kristaps Šmits oli taas Jekabpilsi parim 25 punktiga (+17).

Nädala lõpetab homne Tartu ja Jelgava mäng, mis algab Taaralinnas kell 18.00.

scroll to top