Maarita Pärnu lagunes kordusmängus – karika esimene poolfinalist on Selver

Tallinna Selver. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti karikavõistlustel tagas esimesena koha poolfinaalis Tallinna Selver, kes alistas täna veerandfinaali korduskohtumises kodus 3:1 (19, -25, 18, 18) Pärnu. Edasipääseja saatuse otsustanud kuldses geimis oli pealinnaklubi ülekaal samuti kindel, 15:9.

Koduse võrkpallihooaja esimese suurt kaalu omanud duelli avavaatuse võitis Pärnu kaks ja pool nädalat tagasi kodus 3:1 (25:22, 16:25, 25:22, 25:23). Pärnu tulemuslikumad olid toona Atvars Ozolinš 18 (+11) ja Taavet Leppik 17 punktiga (+10), Selverile tõi Oliver Orav 19 (+10) ja Renee Teppan 17 punkti (+12). Just servil ja servi vastuvõtul oli Pärnu ülekaal tolles kohtumises kindel (ässad 6-1, vastuvõtt 65% – 51%).

Tänases kordusmängus vajas Selver seega 3:0 või 3:1 võitu. Kuigi teises geimis luhtasid Rainer Vassiljevi hoolealused mitu geimpalli ja lasid Pärnul 27:25 geimivõiduga mängu seisu viigistada, siis enamaks külalised võimelised polnud. Selverile seega 3:1 võit ja 15:9 edu kuldses geimis.

Selveri resultatiivseim oli kapten Andrus Raadik, kes tegi küll servijoone taga kohutava mängu (9-st 6 auti või võrku), kuid esines muus osas hästi ja kogus 23 punkti (+14). Oliver Orav lisas 19 (+10), Renee Teppan 17 (+5) ning Mihkel Varblane ja Marx Aru 10 punkti (+7 ja +6). Sidemängijana tegutses Renet Vanker. Selveri edu oli sedavõrd kindel, et varumehi, muuhulgas Eesti koondislast Kristo Kollot, polnudki vaja kasutada.

Pärnule tõi Kristaps Platacs 21 punkti (+9), ent Atvars Ozolinš piirdus pikas mängus 11 (+4) ning Toms Švans ja Taavet Leppik 8 punktiga (+4 ja +2). Selver oli täna kindlam nii rünnakul (54%-37%) kui ka vastuvõtul (61%-39%). Pärnu ainsa sidemängijana tegutses noor Richard Voogel, kapten Martti Keel lükati kaitseväes oleva Silver Maari puudumisel libero kohale. Keel tegi aga mängu teises pooles veidi jalale liiga ja tema asemel võttis libero koha üle Leppik, kes asendati omakorda nurgaründaja positsioonil Tony Tammiksaarega. Suurt tulu muudatused aga ei toonud.

Tallinna Tehnikaülikool avas samal ajal karikavõistluste hooaja edukalt, saades võõrsil suurearvulise publiku ees veerandfinaali avavaatuses 3:0 (12, 21, 19) võidu esiliigaklubis Viljandis üle. Mängu statistika pole saadav.

Saaremaa juhib seeriat Tallinna Ülikooli vastu ja kohtub esiliiga parima meeskonnaga teistkordselt kolmapäeval pealinnas. Tartu Bigbank alistas esiliigaklubi LotusTimber/Neemeco avamängus samuti, kuid kordusmäng lükati novembrisse. Kui imesid ei sünni, mängib Selver poolfinaalis Saaremaaga ja TalTech tiitlikaitsja Bigbankiga.