fbpx
Close

Tartu Ülikool Bigbanki naiskonna superhooajale järgnes seninägematu beebibuum

Tartu Ülikooli naiskond pärast mullust võidukat hooaega. Ülemises reas vasakult teine ja kolmas (omavahel hästi lähestikku) on Kerttu Lääne ja Juta Kraav. Mari Liis Tasa on vasakul all ja Marje Rosenblatt paremal all. Ann Starkopfi pildil pole. | Foto: SK Duo

Eelmise hooaja kolme tiitlivõiduga lõpetanud Tartu Ülikool Bigbanki (varem Eeden) võrkpallinaiskond pidi kahe hooaja vahel tegema koosseisus plaanitust rohkem muudatusi, sest suisa viis mängijat jäid rasedaks.

Naiskonna kindlatest põhitegijatest saavad peagi emaks libero Marje Rosenblatt (32) ja temporündaja Juta Kraav (26), lisaks ootab mängupaus samal põhjusel ees Kerttu Läänet (25), Mari Liis Tasat (27) ja Ann Starkopfi (29).

“Lähema kolme kuni viie kuu jooksul peaks sündima Eestis vähemalt viis supervõrkpallurit,” muigab naiskonna abitreener ja mänedžer Hendrik Rikand.

Rikandi sõnul on võetud naiskonna sees järjestikuste toredate uudiste ilmumist huumoriga. “Eks nalja ole tõesti visatud omajagu,” ütleb ta ja lisab, et eraldi palatit pole klubil sünnitusosakonnas plaanis broneerida.

Beebibuumist hoolimata pole naiskond uue hooaja eel latti madalamale lasknud – eesmärk on sarnaselt eelmisele hooajale kõik kolm karikat koju tuua.

“Kui põhikoosseisust rääkida, siis Rosenblatti ja Tasa asemele oleme libero positsioonile toonud Siiri Mari Siku ja Mona Marandi ning temporünnakuid aitab Kraavi asemel lahendada Katariina Vengerfeldt. Tegelikult võib öelda, et meil on võrreldes mullusega isegi lisajõudu juures, sest naiskonnaga liitus Jade Šadeiko – talendikas nurga- ja diagonaalründaja,” lisas Rikand.

Rikandi sõnul pole seejuures sugugi võimatu, et kõik viis sünnituspuhkusele saadetud naist naasevad järgmiseks hooajaks esindusvõistkonda.

Tartu Ülikool Bigbank naiskonna koosseis: Liis Noormets, Kristin Kägu, Kertu Kollo, Mari Arak, Renate Pikk, Laura Reiter, Katariina Vengerfeldt, Laura Laas, Ingris Suvi, Juudit Kure-Pohhomov, Kertti Külm, Ingrid Kiisk, Kadi Mägi, Jade Šadeiko, Helerin Hansman, Siiri Mari Sikk ja Mona Marandi, Annabel Huik.

scroll to top