fbpx
Close

Trennikutseta jäänud Toobal ja arvutimängude-sõber Hurt käisid Võru lastele võrkpalli tutvustamas

Tartu klubi mängijad Võru lastega ühispildil. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpalliliidu külaskäigud erinevatesse koolidesse jätkusid 15. novembril, kui Võru Kesklinna ja Kreutzwaldi põhikoole külastasid Tartu klubide tippmängijad, eesotsas Eesti koondise kapteni Kert Toobaliga.

Lisaks Toobalile olid kohal ka Võrust pärit Tartu Bigbanki pommitaja Albert Hurt ning TÜ/Bigbanki naiskonna võrulannast nurgamängija ja edukas rannavõrkpallur Kertti Külm.

Näidistreeningutest võtsid sedapuhku osa rohkem kui sada erinevates vanuserühmades last. EVF tõi omalt poolt juba traditsiooniliseks kingituseks koolidele võrkpalle ja Tartu Bigbank premeeris tublimaid kohalikke võrkpallurihakatisi võistkonnasärkidega.

Treeningud toimusid Võru Spordikooli treener Sten Maaski juhtimisel. Näidistundide lõpuks said lapsed esitada vabariigi tippvõrkpalluritele erinevaid küsimusi ja teha mälestuseks pilte ning võtta ka autogramme.

Saal ja Jeenas kiitsid EVF-i ettevõtmist

Muuhulgas said lapsed teada, et Albert Hurt oli enne võrkpalluriks hakkamist tubli jalgrattur, Kertti Külm harrastas lapsena rahvatantsu ning et kapten Kert Toobal sattus Türil võrkpallitrenni suhteliselt juhuslikult. “Treener käis koolis ja kutsus kõiki pikemaid poisse trenni, mina olin toona lühike ja mind ta ei kutsunud, aga ma läksin ise,” pajatas kapten Toobal teda kuulavale särasilmsele publikule, rõhutades, et võrkpallitrenni minekuks ei pea just ilmtingimata pikka kasvu olema.

Kui Võru spordikooli direktor Karel Saarna küsis lõpetuseks, kes lastest sooviks saada kojuviimiseks trenni kutsuvat flaierit, tõusis kätemeri. Loodetavasti tõstavad sellised külaskäigud kohalikest lastes ja nende vanemates huvi võrkpalli vastu.

Toobali sõnul on Võru suurte traditsioonidega võrkpallilinn, mille treeninguid tuleb hoida ja toetada. “Väga elurõõmsad ja toredad lapsed, kes rõõmustasid iga õnnestunud liigutuse üle,” kiitis võrkpalli suursaadik ummamuudu linnas nähtut.

Ka selliseid “võrkpallidessante” pidas kogenud Toobal Eesti võrkpalli tuleviku jaoks ülivajalikeks. “Neid külaskäike tuleks teha pidevalt, et selle kaudu pildis püsida.”

Toobaliga nõustusid ka teenekad Võru legendaarsed treenerid Aksel Saal ja Raivo Jeenas, kes algusest peale toimekate laste treeningutele varumeestepingilt kaasa elasid. “Peame ise koolidesse minema ja huvi oma ala vastu tekitama. Lapsed räägivad päeva sündmustest vanematele ja nõnda tekib peredel sügavam side võrkpalliga,” ütlesid Saal ja Jeenas justkui ühest suust.

Lapsed said tippudelt innustust

Nostalgilise käigu kunagisse kodulinna teinud Kertti Külm mäletas, et ka tema läks trenni just omal ajal toimunud analoogilise sündmuse tõttu. Võrus kogetu tõi talle naeratuse palgele. “Lapsed olid väga osavad, nullist esimeste õnnestumisteni jõuti väga ruttu.”

Erinevalt Külmast utsitasid Albert Hurta võrkpalliga tegelema just vanemad. “Päris noorena olid mul arvutimängud kohati tähtsamad, aga üsna ruttu sain aru, et võin võrkpallis edukas olla. Võrus on taas ülimõnus olla, saalid on kõik tuttavad – siin on noorena väga palju aega veedetud,” ütles tänavuseks hooajaks Tallinna Selverist Tartu Bigbanki siirdunud Hurt.

Võrkpallitippude külaskäigu Võru-poolne peainitsiaator, Kesklinna kooli kehalise kasvatuse õpetaja Margus Soome rõõmustas oma õpilaste julge kaasalöömise üle. “Suurepärane, et lapsed said trenni teha selliste oma ala korüfeedega nagu näiteks Kert Toobal,” ütles Soome ning pidas ühist võrkpallipäeva väga inspireerivaks ja õnnestunuks.

EVF-i külaskäigud koolidesse jätkuvad uuel nädalal Jõgeval, Karksi-Nuias, Abja-Paluojas ja Hallistes.

Teksti autor: Rando Soome

scroll to top