fbpx
Close

TÜ/Bigbank alistas kindlalt euroklubi! Hollas: taseme poolest võiksime ka Euroopasse vaadata, aga…

TÜ/Bigbank naiskond. | Foto: naiskonna Facebook

TÜ/Bigbanki naiskonnal õnnestus möödunud nädalavahetusel võtta kahest mängust kaks võitu, sealjuures seljatati kindlalt ka suurte eurosarjaeesmärkidega Kaunase naiskond. Võrkpall24 puhus juttu naiskonna liidri Eliise Hollasega, kes rääkis, mis takistused on Tartu naiskonnal eurosarjaga liitumisel ja milliseks võiks sel hooajal kujuneda tartlaste Balti liiga hooaeg.

Laupäeval avati Leedu turnee võimsa 3:0 (25:19, 25:23, 25:20) võiduga TK-Kaunas/VDU üle, seda sealjuures põhilibero Kristi Nõlvaku puudumisel. Kahekohalise punktisummaga panustasid võitu nii Ingrid Kiisk (15/+7), Annabel Huik (14/+9) kui Eliise Hollas (10/+9). Ka pühapäeval jätkati võidulainel ja alistati tulemusega 3:1 (25:8, 20:25, 25:16, 25:9) Alytaus “Prekyba-Parama” naiskond. Taas kogus mitu tartlannat üle 10 punkti, kuid ülivõimsa esituse tegi temporündaja positsioonil Eliise Hollas, kes skooris 20 silma (+19).

Temporündaja Eliise Hollas, kes tõi nädalavahetusel Tartu kasuks kokku 30 punkti, jäi naiskonna esitustega Leedus väga rahule. “Kuna Kaunas oli siis ja on tegelikult praegugi tabelis esimene, siis tahtsime lihtsalt vastaste elu võimalikult keeruliseks teha. Mängisime väga võistkondlikult, see meile võidu tõigi,” kommenteeris võrukas triumfi tugeva Kaunase naiskonna üle.

Kogenud 27-aastase Hollase sõnul ei tulnud enne mängu üldse jutuks see, et Kaunase näol on tegu tugevuselt kolmandas eurosarjas ehk Challenge Cupil konkureeriva klubiga. Kas leedukate alistamise järel võeti tagasiteel bussis teemaks ka Tartu naiskonna võimalik euroteekond? “See oleks lahe küll, kui Eestis oleks taas mõni naiskond, kes mängib eurosarjas! Meie pole aga Euroopasse minekut plaanima hakanud. See oleks väga kulukas ettevõtmine. Lisaks on meil kõigil võrkpalli kõrval ka muud tegemised,” nentis Hollas.

“Kui Kaunas eurosarjas mängib, siis taseme poolest võiksime meiegi seda proovida,” on naiskonna rünnakuliider veendunud. “Samas, isegi Challenge Cupil mängides võib ju vastaseks tulla mõni Itaalia või Türgi klubi, kelle vastu poleks meil küll midagi teha.”

Küll aga andis võit euronaiskonna üle veelgi rohkem indu tuua Balti liiga karikas tänavu taas Tartu naiskonna karikakappi. “Balti liigas on meil praegu veel nii vähe mänge olnud ja pole eriti head ülevaadet kõigist võistkondadest. Aga võita tahaks ikka!”

Balti liiga liidripositsioonil jätkab endiselt Kaunas, kes on mänginud teisel kohal paiknevast Tartust kaks mängu enam. Tallinna Ülikool/Kikas teenis nädalavahetusel samuti kaks võitu ja on tabelis viies, pühapäeval võidulisa teeninud Audentes SG/NK nende järel kuues. Barrus/Võru VK jätkab ühe võiduga kaheksandal kohal. Eelmise hooaja tšempion TalTech/Tradehouse on endiselt peatreeneri otsingutel ja ei ole veel Balti liigas platsil käinud.

Ajakava, tabeliseisu, mängude tulemused ja muud huvitavat naiste Balti liiga kohta leiab siit.

scroll to top