TÜ/Bigbank sai Balti liigas esimese kaotuse, maratonmatšis jäi vastasele alla ka TalTech/Tradehouse

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: SK Duo

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse teenisid naiste Balti liigas punktilisa, kuid võiduni kumbki meie võistkond laupäeval leedulannade vastu ei jõudnud. Tartlannade kaotus Kaunasele tähendab seda, et Balti ühisliigas enam kaotuseta naiskondi pole.

Kui avageim tuli oma kodumängu Põlva Mesikäpa Hallis pidanud Tartu Ülikool/Bigbankile võrdlemisi kergelt 25:15 tulemusega, siis edasine mäng oli tartlannade jaoks kõike muud kui lihtne. Teise ja kolmanda geimi kaotanud võõrustajad suutsid neljanda geimi võiduga kohtumise viiendasse geimi viia, kuid seal saadud 14:16 kaotus eelmise hooaja pronksmedalistile tähendas valusat 2:3 (15, -24, -22, 23, -14) allajäämist, vahendab volley.ee.

Pallingul nelja ässa juures koguni kaheksal korral eksimusega patustanud Ingrid Kiisk tõi tartlannadele üleplatsimängijana 21 punkti, kuid efektiivsusnäitaja oli nurgaründajal vaid +2. Vahetusest sekkunud Jade Šadeiko lõpetas mängu 16 (+10), Renate Pikk 14 (+8) ja Kadi Mägi 11 (+11) punktiga. Kaunase parim oli Gruusiast toodud leegionär Gvantsa Ulumbelashvili 20 punktiga (+8).

Ühe võidu kõrvale teise kaotuse saanud TalTech/Tradehouse jäi kodupubliku ees 2:3 (-15, -12, 27, 17, -11) alla eelmise hooaja finalist Alytause Prekyba Paramale. Raili Kont-Kontson panustas koduvõistkonna tulemusse resultatiivseimana 22 (+12) punkti. Mari Loorman lisas omadele 15 (+12), Maria Säästla 11 ja Marcella Raud 10 punkti.

Pühapäeval kell 12 on koduvõistkonna TalTech/Tradehouse’i vastaseks Kaunas, tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank mängib kell 13 koduses Tartu Ülikooli Spordihoones kevdise finaalivastase Prekyba–Paramaga. Tartu Ülikool/Bigbank jätkab vaatamata kaotusele turniiritabeli tipus, olles kolme mänguga saavutanud seitse punkti. TalTech/Tradehouse on kolme punktiga kaheksas.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN