fbpx
Close

Uuesti põlvelõikusel käinud Toobal: praegu on minu jaoks tähtis vaid üks asi

Andres Toobal (nr 13). | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna sidemängija Andres Toobal käis esmaspäeval põlveoperatsioonil ja lähikuudel võrkpalliväljakule ei naase.

Veel eelmise aasta kevadel näis Kert Toobali 30-aastane vend olevat karjääri tipul, kui võitis Prievidza põhisidemängijana Slovakkia meistritiitli. Tegelikult oli Andrest seganud tolleks hetkeks juba pikemat aega põlvevalu ning juunikuus polnudki pääsu operatsioonist. Toobal jättis koondisesuve vahele ega naasnud platsile ka lõppenud klubihooajal, sest valu ei taandnunud. Nüüd tuli minna uuesti lõikusele.

“Doktor Madis Rahu vaatas põlve üle ja parandas uuesti kõhre, mida eelmisel aastal sai lõigatud. Põlve siseküljes oli tekkinud palju armkudet, mis tekitas selles kohas turset ja valu. Midagi väga hullu otseselt põlves viga pole,” ütles Toobal täna Võrkpall24.ee’le.

Toobal ei oska ega soovi täna veel ennustada, millal ta võiks väljakule naasta.

“Me ei pannud isegi Rahuga taastumisaega paika, kuna eelmisel korral reageeris jalg nii, nagu ta reageeris… Põlv on tänaseni turses ja stressis, mistõttu ongi keeruline midagi öelda. Selge on see, et ühe või kahe kuuga ma tagasi pole. Praegu on minu jaoks tähtis vaid üks asi – jalg korda saada. Põlvejama segab ka tavaelu. Motivatsioon pole õnneks kuhugi kadunud, ka pere toetab. Nii kergelt ma alla ei anna, sest siis jääksin otsust ilmselt kahetsema. Tuleb edasi proovida,” rääkis Türilt pärit mängija.

“Ma pole kellelegi Eestist ega mujalt midagi lubanud, sest enne pean jala korda saama. Üks variant on välismaalt õhus, olgugi et nad on operatsioonist teadlikult. Päris nii õnneks pole, et ühel aastal ei mängi ja keegi ei mäleta sind enam,” muigas Toobal, kes lõppenud hooajal tegutses Tallinna Selveri sidemängijate treenerina.

Vigastusest hoolimata on Toobal olnud Rakveres Eesti koondise treeningutel kohal. Eelmisel nädalal aitas ta treenereid noorte sidemängijate Robert Viiberi, Markkus Keele ja Renet Vankeri õpetamisel.

“Ma ei oska öelda, kes neist nüüd parem või halvem on. Kõik on tahtmist täis ja paistavad aru saavat, milline võimalus neile on (Kert Toobali puudumisel) antud. Treeningutel nähtu ei anna kindlasti õiget ülevaadet meeste seisust. Mängulised oskused hakkavad välja tulema sõpruskohtumistes Slovakkiaga. Seal näeb just vaimset poolt. Eks välismaal mängivatel Viiberil ja Keelel on tänu kogemustele võib-olla veidi kergem alguses kui Renetil, kes on sellises olukorras esmakordelt,” arvas Toobal.

Andres Toobal ei kavatse võitluses põlvevigastusega alla anda. | Foto: Siim Semiskar

Loe ka: Võrkpall24.ee teeb Eesti rahvusmeeskonna sõprusmängudest otseülekanded

scroll to top