fbpx
Close

Uute koosseisudega kõrgliigaklubisid näeb sel nädalal esmakordselt väljakul – Saaremaa kohtub juba Selveriga

Kas suvise üleminekuperioodi põnevaimat täiendust, Tallinna Selveri diagonaali Renee Teppanit näeb reedel Kuressaares juba väljakul?. | Foto: Tallinna Selver

Credit24 Meistriliiga uus hooaeg algab septembri lõpus, ent esimesed kontrollmängud peavad viis Eesti kõrgliigaklubi juba sel või järgmisel nädalal. Võrkpall24 teeb põgusa ülevaate, millal võrkpallisõbrad oma lemmikuid alanud kuul väljakul näevad.

Septembri esimene nädal:

Kontrollkohtumiste virr-varr algab neljapäeval Elvas, kui Tartu Bigbank võõrustab TalTechi. Mäng algab kell 19.00 ja meie meeste koondise tänavuse suve eeskujul peetakse ilmselt kohtumine paralleelselt kahel väljakul, et mängutunnetust saaksid kõik mängijad.

Reedel ja laupäeval peab pärast märtsikuiseid euromänge oma esimesed kohtumised Saaremaa Võrkpalliklubi, kes võõrustab kohe kahel järjestikusel päeval üht oma tänavust põhikonkurenti Tallinna Selverit. Mäng algab reedel kell 18.00 ja laupäeval kell 16.00. Tänase info kohaselt ei kehti publiku osas mängude korraldamisel enam ühtegi piirangut, seega võib oodata Kuressaarde juba nüüd omajagu võrkpallisõpru.

Septembri teine nädal:

Nädala keskel kohtuvad Tallinnas Selver ja TalTech (9. sept.). Nädala tähtsaimad mängud peetakse aga nädala teises pooles pealinnas Tallinn Cupil, kus reedel ja laupäeval (11-12 sept.) selgitavad turniirivõitja mehed ning laupäeval ja pühapäeval naised. Meestest löövad kaasa Tartu, Selver, TalTech ja nurgaründaja Meelis Kivisilla poolt juhitav esiliigaklubi Viljandi. Naistest on oma osalemist kinnitanud TLÜ/Selver, TalTech/Tradehouse, Audentese SG/Noortekoondis ja TÜ/Bigbank. Saaremaa Võrkpalliklubi osaleb sel nädalal sarnaselt eelmisele aastale Oliver Lüütsepa koduklubi Akaa Volley poolt korraldataval turniiril, kus löövad lisaks nimetatud meeskondadele kaasa Sastamala VaLePa, Loimaa Hurrikaani, Vantaa Ducks ja Raisio Loimu. Pärnu kaalub samal ajal Võrus Jaan Gutmanni mälestusturniiril osalemist, ent kuna osalejate nimekiri pole tänavu ilmselt kuigi tugev, pole suvepealinnaklubi veel lõplikku otsust langetanud. Samuti on selge, et hetkel Läti koondises viibivad mängijad Võrus veel väljakule ei jookseks.

Septembri kolmas nädal:

Sel nädalal on meie paremik reedeks ja laupäevaks (18-19 sept.) kogunenud Tartusse, kus Bigbank, Pärnu ja Selver asuvad tugevaimat selgitama. Neljas võistkond on veel lahtine, läbirääkimisi peetakse Riia Tehnikaülikool/Jurmalaga. “Loodaks lätlasi siin näha, aga nende vastused tulevad veel aeglasemalt kui koroonatestide tulemused,” sõnas Tartu klubi mänedžer Hendrik Rikand naljatledes. Saaremaa mängib samadel päevadel kodus TalTechiga.

Kodune võrkpallihooaeg ehk Credit24 Meistriliiga peaks ametlikult algama septembri viimasel nädalal, ent ametlikku infot pole esimeste mängude osas veel laekunud. Küll aga on teada, et Selver mängib kohe esimeses voorus Tallinnas Tartu Bigbankiga.

scroll to top