“Väga väärtuslik” Teppan lõi Kreeki, imeline Tammemaa aitab tiitlikaitsjat mõõnast välja

Renee Teppan (vasakul), Chizoba (all paremal) ja kogu Poitiers’ meeskond pärast magusat võitu Pariisi üle. | Foto: klubi koduleht

Prantsusmaa kõrgliigas teenis nädalavahetusel hooaja teise võidu Renee Teppani koduklubi Poitiers’ Stade Poitevin, kes alistas võõral väljakul suurest kaotusseisust 3:2 (-24, -23, 21, 22, 11) Ardo Kreegi tööandja Pariisi Volley.

26-aastane Teppan kuulus esmakordselt oma uue koduklubi Poitiers’ algkoosseisu ja kogus kahe geimiga 6 punkti (+1). Eestlane realiseeris 16 tõstest 6 (38%), bloki ja serviga lisa ei tulnud. Poole mängu pealt Teppani välja vahetanud ekspärnakas Chizoba Neves Atu kogus kolme võiduka geimiga 11 punkti (+9). Brasiillane realiseeris 16 tõstest 9 (56%), lisaks tõi ta ühe punkti bloki ja serviga. Võitjate tulemuslikem oli aga nurgaründaja Zouheir El Graoui, kes kogus 29 punkti (+15).

Olgugi et õlavigastusest taastuv Teppan võeti pärast teist geimi puhkama, osati kohalikus maakonnalehes eestlase vigastuspausilt naasmist ja põhikoosseisu toomist kõrgelt hinnata. Kohalik maakonnaleht pani võrkpalliartikli pildile just Teppani ja kirjutas juurde, et “väljakule naasnud Teppan on Poitiers’ jaoks väga väärtuslik mängija”.

Pariisile tõi Carlos Barreto Silva 28 punkti (+18), Ardo Kreek lisas 6 punkti (+1). Tallinlane sai seejuures viie geimi jooksul vaid kuus tõstet, millest realiseeris pooled. Lisa tuli kahe serviässa ja ühe bloki näol.

Tuure kogub vaikselt tiitlikaitsja Tours, kes alistas kodus 2700 pealtvaataja ees kindlalt 3:0 (23, 13, 22) Ajaccio. Timo Tammemaa tegi seda, mida temporündajad harva teevad ehk kerkis oma meeskonna tulemuslikemaks, kogudes lühikese mänguga suisa 14 punkti (+12). Saarlane realiseeris 14 tõstest 11 (79%!), lisaks sai ta kirja kaks blokipunkti ja ühe serviässa. Kaotajatele tõi Wassim Ben Tara 15 punkti (+9).

Hindrek Pulk vaatas kõrvalt, kuidas Chaumont alistas kodus 3:0 (19, 26, 20) Nantes’i. Võitjate tulemuslikem oli Pulga asemel põhikoosseisu kuuluv diagonaalründaja Julien Winkelmuller 20 punktiga (+17).

Prantsusmaa kõrgliigas paikneb meie meeste koduklubidest kõrgeimal kohal Chaumont, kes on kuues. Tours asub kaheksandal, Poitiers’ 12. ja Pariis 13. positsioonil. Selle nädala keskel mängivad kõik neli nimetatud meeskonda Prantsusmaa karikasarjas veerandfinaale.

Prantsusmaa kõrgliiga tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht

Kevin Saare koduklubi Saint-Quentin alistas Prantsusmaa esiliigas kodus 3:0 (24, 21, 21) France Avenir’. Saarlasest nurgaründaja sekkus seekord edukalt vahetusest ja kogus 8 punkti (+4). 12 tõstest realiseeris Saar 8 (66%). Tabelis on Saint-Quentin kolmas.

Prantsusmaa esiliiga tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht