fbpx
Close

Valitsus võttis vastu karmid meetmed: kes võivad järgmisest nädalast veel võrkpalli mängida?

Kas Eesti karikafinaalid peetakse Tartu Ülikooli Spordihoone pallimängusaalis esmakordselt ala ajaloos publikuta? | Foto: Karl Rinaldo

Tänasel valitsuse pressikonverentsil anti teada uutest ja senisest karmimatest spordi- ja huvitegevusega seotud piirangutest, mis lubavad järgmisel kolmel nädalal tavapärasel moel treenimist ja võistlemist jätkata vaid koondistel ja meistriliiga võistkondadel. Tõsi, võimalik, et näiteks rannavõrkpalli harrastajatele tehakse samuti erand.

„Alates 14. detsembrist on kolmeks nädalaks peatatud huviharidus, huvitegevus ja sporditegevus nii noortele kui ka täiskasvanutele. Lubatuks jääb üksnes individuaaltegevus, -õpe ja -sport ning distantsilt pakutavad tegevused. Individuaalsport värskes õhus on lubatud,” seisab valitsuse pressiteates. Erand puudutab aga meistriliigaklubisid ja koondisi, sealhulgas noortekoondisi.

Kultuuriministeerium, kes võitles viimase hetkeni selle eest, et treeningud saaksid jätkuda 2+2 reeglit rakendades, koostab vastavalt valitsuse otsusele seletuskirja, mis annab täpsema ülevaate, mida spordiinimesed, muuhulgas võrkpallurid, edasi teha võivad ja kellele erandeid tehakse. Võimalik, et näiteks tennist ja rannavõrkpalli saab tänu suurtele väljakutele ja väikesele osalejatearvule ikkagi mängida, ent see selgub ühes seletuskirja saabumisega. Seletuskiri avaldatakse ilmselt homme ehk neljapäeval.

22. detsembriks Tartusse kavandatud naiste ja meeste karikafinaal peaks aga ikkagi toimuma, küll aga pole kindel, kas sinna lubatakse publikut.

scroll to top