Tartu Bigbank krooniti kaheaastase vahe järel Eesti karikavõitjaks

2021. aasta Eesti karikavõitja Tartu Bigbank. l Foto: Gertrud Alatare / volley.ee

Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste kullamatši võitis Tartu Bigbank, kes alistas Tartu Ülikooli spordihoones peetud finaalis eelmistel aastal triumfeerinud Tallinna Selveri tulemusega 3:0 (25:20, 25:14, 25:23). Tegu on Tartu neljanda karikavõiduga sel sajandil.

Kuigi mõlemal meeskonnal oli karikafinaali võidu maitse veel möödunud aastatest suus, rivaliteet eelmisest aastast meeles ja võidukihk suur, napsas tänavu kõige kirkama medali 2019. aastal võidutsenud Tartu Bigbank.

Kui teise geimi lõpus tundus, et Bigbank Selverile mingit võimalust ei anna ja mäng on otsustatud, siis kolmanda geimi esimeses pooles oli võõrustajate peatreener Alar Rikberg sunnitud Selveri viiepunktilise edu tõttu kasutama kahte mõtlemisaega. Siiski polnud võõrsil mängivatel tallinlastel pikka pidu, kuna juba 12. punktiks oli saavutatud viigiseis, milele järgnes tasavägine võitlus, mis päädis tartlaste geimi- ja mänguvõiduga.

Tartu Bigbanki resultatiivsemad olid Albert Hurt 13 (+7) ja Martti Juhkami 9 (+2). Tartu meeskonna vastuvõtt oli 45% ja rünnak 52%, lisa tuli 7 bloki ja 4 ässa näol.

Tallinna Selveri suurimaks punktikütiks oli äsja rannavõrkpalluri karjääri saalivõrkpalli vastu vahetanud Timo Lõhmus, kes tõi meeskonnale 11 punkti (+2). Meeskonna liidrirolli koorem lasus Oliver Oraval, kes täna ebaõnnestus ja jäi alla oma võimetele. Pealinnaklubi vastuvõtuprotsendiks oli 43 ja rünnakuprotsendiks 34, lisandus 5 blokipunkti ja 5 ässpallingut.

Viimase viia aasta karikavõitjad:

2020 – Tallinna Selver
2019 – Tartu Bigbank
2018 – Saaremaa Võrkpalliklubi
2017 – Saaremaa Võrkpalliklubi
2016 – Pärnu Võrkpalliklubi

Täna toimuma pidanud naiste karikafinaal lükati koroonajuhtumite tõttu uude aastasse. Eelmüügist ostetud piletid kehtivad ka uuel naiste karikafinaali mängul. Kohtumine toimub jaanuarikuu teises pooles.