Tallinna Selver tuli üheksa-aastase vaheaja järel Eesti karikavõitjaks!

Eesti karikavõitja 2020 – Tallinna Selver. | Foto: Reijo Mälton/Võrkpall24

Eesti karikavõitjaks krooniti tänavu Tallinna Selver, kes alistas Tartu Ülikooli spordihoones peetud finaalis 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:23) Tartu Bigbanki.

Selver võitis viimati Eesti karika üheksa aastat tagasi. Kokku on võistkonnal nüüdseks karikavõite seitse (2004, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011).

Tartu alustas järgnevas koosseisus: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Märt Tammearu ja Stefan Kaibald , diagonaalründaja Siim Põlluäär, temporündajad Kevin Soo ja Alex Saaremaa ning libero Rait Rikberg.

Selveri algkoosseis oli järgnev: sidemängija Renet Vanker, nurgaründajad Andrus Raadik ja Oliver Orav, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Mihkel Varblane ja Marx Aru ning libero Denis Losnikov.

Esimest geimi alustas natukene paremini Tartu, kes juhtis esimeseks tehniliseks vaheajaks 8:4, kuid Orava heade servide toel jõudis pealinnaklubi 9:9 viigini. Edasi kulges geim punkt-punktis kuni Tartu sai sisse viiepunktilise edu (21:16) ja seda enam käest ei andnud – geim koduperemeestele 25:21.

Teises vaatuses kumbki meeskond suurt edu sisse ei suutnud mängida kuni tuli servima Kollo, kes viis Selveri juhtima 22:18. Külalised enam tagasi ei vaadanud ja geimivõit vormistati tulemusega 25:20. Mänguseis viigis 1:1.

Kolmas geim kulges punkt-punktis kuni esimese tehnilise vaheajani, kui Hurda serviäss tegi seisuks 8:7. Mida geim edasi, seda kindlamaks Selver muutus ja haarati sisse 21:17 edu. Tartu ennast enam koguda ei suutnud ja tallinlaste 25:18 geimivõit oli tõsiasi.

Viimaseks jäänud neljandas geimis nägi kõike – suurepäraseid rünnakuid, ennastsalgavaid kaitsemänge kui ka lihtsaid eksimusi. Geimi keskpaigaks võttis väikse edu (17:14) sisse Selver. Kuigi tartlased võitlesid visalt, siis täna jäi sellest väheseks. Geimivõiduga 25:23 tüüris Selver mängu võidusadamasse ja tuli üle pika aja Eesti karikavõitjaks.

Selveri suurimad punktitoojad olid Oliver Orav (26 punkti, +19) ja Andrus Raadik (20 punkti, +12). Võitjate vastuvõtt oli 57%, rünnak 51%, blokke saadi 10 ja löödi 13 ässa (6 Orav).

Tartule tõi 15 punkti (+8) Märt Tammearu. Taaralinnaklubi sai serve kätte 36-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, lisa tuli nelja bloki ja sama paljude ässade näol.