fbpx
Close

Mis on Cretu arvates karikafinaalis edu võtmeteks?

Gheorghe Cretu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna õhtul kell 19 algavas Aadu Luukase nime kandvatel Eesti karikavõistluste finaalmängus kohtuvad Tartu Bigbank ja Tallinna Selver.

Aastatel 2014-2019 Eesti rahvusmeeskonda juhendanud ja Maarjamaa mehed kahel korral (2015 ja 2017) EM-finaalturniirile, Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi võitjaks ning kahel korral (2016 ja 2018) Euroopa Kuldliiga parimaks koondiseks tüürinud Cheorghe Cretu sõnas Võrkpall24’le antud usutluses, et võitjat on raske ennustada.

“Väga raske on öelda, kes finaali enda kasuks pöörata suudab. Tõsi, Selver on läinud hooaja edenedes aina paremasse hoogu. Mõlemal meeskonnal on mõnus kooslus noorematest ja vanematest mängijatest. Saab olema huvitav finaal. Just sellepärast, et fännid omasid saali toetama tulla ei saa.”

“Ma arvan, et võidab see võistkond, kes on selleks kohtumiseks vaimselt paremini valmis ja suudab targa ning riskiva võrkpalli tasakaalus hoida. See on ikkagi finaal ja neid omadusi läheb vaja, vastasel juhul on raske mängust võitjana väljuda,” lausus 52-aastane rumeenlane elutargalt.

Hoolimata sellest, et Selver on tänavu enda ridadesse toonud pikaaegsed Eesti koondislased nagu Renee Teppani, Andrus Raadiku ja Kristo Kollo, ei soovi Cretu Tallinna klubile favoriidikoormat peale panna.

“Paberil võib Selver tunduda kõvem, aga see ei garanteeri võitu. Tartul on ju samuti palju kogemustega mehi eesotsas (Kert) Toobali ja (Rait) Rikbergi näol, samuti noored ja vihased (Albert) Hurt ja (Märt) Tammearu. Mina kummalegi võistkonnale esikohamedaleid kaela hetkel ei riputaks,” vaagis mitmeid maailma tippklubisid juhendanud treener.

Kas hetkel treeneritööst pausi pidav Cretu tänast mängu ja üldse Credit24 Meistriliigat jälgib? “Ma üritan finaali vaadata. Samuti olen Eesti liigat pisut jälginud, mitte küll väga palju, aga mõnda kohtumist olen saanud vaadata.”

Intervjuu lõpetuseks ütleb Gianni hüüdnime kandev võrkpallimaestro midagi väga südamlikku: “Kuigi ma enam ei tööta Eestis, jään ma teie riiki alati armastama!”

scroll to top