fbpx
Close

Video | Hollas ja Soomets üllatasid kodusel EEVZA etapil nii iseend kui kõiki teisi ja päästsid Eesti rannavõrkpallurite au

Heleene Hollas (vasakul) ja Liisa Soomets turniirivõidu üle rõõmustamas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pärnu rannas toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) etapp pakkus eestlastele meeldiva üllatuse, sest naiste turniiril võidutses meie esipaar Heleene Hollas – Liisa Soomets. Meestest triumfeerisid valgevenelased Aleksandr Dziadkov – Pavel Piatruška.

Turniiri otsustavale päevale pääsesid vaid kaks Eesti paari: Hollas – Soomets naistest ja Mihkel Tanila – Dimitri Korotkov meestest. Tanila ja Korotkov said aga kohe veerandfinaalis 0:2 (15:21, 12:21) kaotuse Venemaa duolt Daniil Kuvitška – Anton Kislõtsõn ning jäid jagama viiendat kohta.

Eesti au olid kodusel turniiril jäänud seega kaitsma veel vaid Hollas ja Soomets. Veerandfinaalis alistati leedukad Ieva Dumbauskaite – Irina Zobnina 2:0 (21:16, 21:17) ja poolfinaalis pärast tasavägist lahingut ukrainlannad Aleksandra Kutniakova – Anna Šumeiko 2:0 (21:19, 22:20). Finaalis ootas eestlannasid ees Leedu duo Vytene Vitkauskaite – Urte Andriukaityte, kellel oli Hollasest ja Soometsast kolm korda rohkem edetabelipunkte kogutud. Ometi suutsid ka selle duelli võita väljakuperenaised numbritega 2:0 (22:20, 21:14). Medalimängud peeti Pärnus vihmasajus.

Hollas ja Soomets tunnistasid, et esimene rahvusvahelise turniiri võit tuli neile üllatusena. “Esikoht oli väga üllatav. Algselt oli eesmärgiks kindlasti otsustavasse päeva saada. Enne turniiri ei oleks end küll esikohale pakkunud, kuid mida mäng edasi, seda rohkem võimalik poodiumikoht tundus ja võiduhimu järjest kasvas,” sõnasid eestlannad, kes on koos harjutada saanud väga vähe. “See on meie esimene rahvusvaheline võit ja oleme väga õnnelikud. Tore oli kodupubliku ees mängida ja meil on hea meel, et hoolimata paduvihmast ja äikesest jäid pealtvaatajad meid toetama.”

Meeste turniiri võitis Valgevene paar Aleksandrs Dziadkov – Pavel Piatruška, kes alistas finaalis 2:0 Leedu duo Artur Vasiljev – Matas Navickas 2:0 (26:24, 21:17).

EEVZA etapil osalesid sportlased Eestist, Lätist, Leedust, Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt. Tänavuse hooaja kaks viimast etappi peetakse septembris Jerevanis ja Bathumis.

Pikemalt on võimalik lugeda turniirist volley.ee lehel.

Videointervjuu Hollase ja Soometsaga:

Naiste poodium. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top