fbpx
Close

Eesti esipaar lisati tekkinud eriolukorra tõttu viimasel hetkel Kloogaranna GP-etapi osalejate nimekirja

Liisa Soomets ja Heleene Hollas tulid mõõnast kenasti välja ning tundsid Itaalias saavutatud teise koha üle siirast rõõmu. | Foto: CEV

Eesti viimaste aegade parim rannavolleduo Liisa Soomets ja Heleene Hollas jäi Marokos toimuvast MK-etapist õnnetul kombel kõrvale ning osaleb selle asemel nädalavahetusel Kloogarannas toimuval Kiirkasiino rannavolle suvetuuri neljandal etapil.

Soomets ja Hollas jätsid äsja seljataha karjääri ühe edukama võistluse, sest eelmisel nädalal Itaalias Ciro Marinas toimunud MK-sarja kolmanda taseme ehk Futuresi turniiril teeniti hinnaline hõbemedal.

“Ma ütleksin, et see on võrreldav meie mulluse turniirivõiduga Sofias,” ütleb Soomets kolmapäeva pärastlõunal vahetult pärast koju jõudmist. “Võib-olla grammi võrra oli osalejate tase nüüd Ciro Marinas kõvem tänu itaallastele ja ameeriklannadele.”

Edukale turniirile eelnesid Itaalias kaks ebaõnnestunud võistlust. Millest nüüd muudatus tuli? “Tegime pärast kahte ebaõnnestunud turniiri kõne oma abilistele Rivole (Vesik) ja Kristole (Vaino) ning see aitas. Rääkisime asjad läbi. Rivo ütles päris selgelt välja, et laseksime lahti oma meeletust võidusoovist. Ta oli aus ja ütles välja, et meil pole põhjust kogu aeg medaleid endalt oodata. Oleme veel küllaltki vähe aega koos tõsiselt rannavollet mänginud ning vajame aega, et rahvusvahelisel tasemel stabiilselt esinema hakata. Võtsimegi viimasel turniiril mäng korraga ja leidsime sellise mõnusa mängunärvi ka uuesti üles,” selgitab juuni alguses 25. sünnipäeva tähistanud Soomets.

Juba selle nädala alguses pidanuks meie esipaar lendama Itaaliast otse edasi Marokosse järgmisele turniirile, ent nende esmaspäevane lend tühistati. “Hakkasime otsima uusi võimaluse ja ühe variandi justkui leidsime, aga selgus, et seal oli lennule tehtud liiga palju broneeringuid. Nii selguski, et me ei jõuaks kuidagi õigeks ajaks kohale Maroko turniirile. Ostsime seevastu megakallid lennupiletid ja tulime koju tagasi,” ütleb Soomets pärast mitmepäevasest reisi, häälest läbi kostumas nii väsimus kui ka nördimus.

Rannavollemaailm on karm, kui just teravaimasse tippu ei kuulu, Soomets ja Hollas teenisid Itaalias teise koha eest 700 eurot, kuid tagasilend koju läks praeguse lennukriisi ajal noortele eestlannadele maksma kokku 1700 eurot. Nii palju siis võrkpallimänguga teenimisest.

Soomets ütleb, et Creditea sponsoriks tulemine on teda ja Hollast küll palju aidanud, ent eelarve on reisikulude tõttu siiski pingeline. “See, mis lennuhindadega toimub, on hullumeelne. Järgmisel nädalal lendame Ljubljanasse järgmisele võistlusele ja seal on edasi-tagasi lennupiletid samuti vist üle 600 eurot inimese kohta. Peame vaatama eelarvele otsa ning otsustama, kus ja kuidas hooaja lõpuosas mängida saame,” räägib ta ausalt.

Kloogarannas toimuvale GP-etapile lähevad Soomets ja Hollast pikast ja väsitavast välisturneest hoolimata vastu ikkagi selgete esikohapretendentidena. Olgugi et registreerimise tähtaeg oli esmaspäeval, otsustasid võistluse peakohtunik Mehis Merilaine ja Kloogaranna GP-etapi korraldajad teha Soometsa ja Hollase eriolukorda arvesse võttes erandi ning lasta nad turniirile peale. Võistluste ajakava avaldatakse neljapäeva hommikul.

“Tuleme Kloogaranda häid puuteid saama. Hetkel on pigem peal reisiväsimus, füüsilise osas pole olukord kurta. Vaatasime, et korraldajad soovivad teha väga kõva etapi ning et nii meie sparringupartnerid kui ka treener Rivo plaanivad Kloogarannas mängida, siis otsustasime, et miks mitte samuti tulla. Mängime hea meelega!” lisas Soomets.

Lisainfot Kloogaranna GP-etapi kohta leiab siit.

scroll to top