fbpx
Close

VIDEO | Hollase suurepärane debüüt tõi TÜ/Bigbankile karikasarjas napi, ent seda magusama võidu

Eliise Hollas ja Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Siim Semiskar

Tänavuste naiste karikavõistluste avamängus alistas võõrsil mänginud Tartu Ülikool/Bigbank Tallinna Ülikool/Kikase, saavutades eelringi avavaatuses 3:2 (-22, 16, -20, 16, 13) võidu, vahendab volley.ee. Korduskohtumine peetakse 12. oktoobril kell 19 Tartus.

Viienda geimi otsustavad sündmused toimusid seisul 8:8, kui tartlannad kogusid kolm järjestikust punkti ja edu käest enam ei andnud. Tallinna Ülikooli spordisaalis toimunud matšis jäid külalised peale neljas põhinäitajas. Märkimisväärne oli kahe võistkonna erinevus rünnakul, kus koduvõistkonnal kogunes 19 omaviga ja kuuel korral löödi blokki, Tartu naiskond eksis rünnakul 10 korral ja neljal korral lõppes rünnak võõrustajate blokis. Naiste võrkpallile omaselt näitasid mõlemad võistkonnad kohati väga ilusat kaitsemängu.

Mängu resultatiivseim oli Tallinna Ülikool/Kikase Ave Kuusk, kes tõi kaheksa eksimuse juures 24 punkti. 21 punkti kogus võõrustajate ridades võimsa rünnakuga Maren Mõrd, Raili Hunt lisas omadele 11 punkti. Matšpalli temporünnakuga realiseerinud Eliise Hollas tõi võitjatele 22 (+20), Annabel Huik 17, Ingris Suvi 16 ja Ingrid Kiisk 14 punkti. Seejuures näitas Tartu eest ametliku debüüdi teinud Hollas mängu parimat rünnakuefektiivsust, saades 22 tõstet ja realiseerides neist 16 (73%).

Mäng oli tähelepanuväärne ka seetõttu, kuna Hendrik Rikandit ja tartlannasid peetakse tänavu peamisteks tiitlipretendentideks. Sten Esna juhendatav Tallinna Ülikool näitas aga hooaja avamänguga, et on võimeline Lõuna-Eesti klubile tugevat konkurentsi pakkuma.

Karikavõistluste veerandfinalist selgub kahe mängu kokkuvõttes. Tallinna Ülikool/Kikas peab veerandfinaali jõudmiseks korduskohtumises saavutama 3:0 või 3:1 võidu, tallinlannade 3:2 võidu korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Nimetatud paari võitja läheb veerandfinaalis kokku eelmise aasta karikavõitja TalTech/Tradehouse`iga.

Teises eelringi paaris kohtuvad Sparta ja Gerardo’s Toys/Neemeco, kes avavad seeria 7. oktoobril kell 20 Sparta Spordihoones. Seeria võitja saab veerandfinaalis jõudu katsuda eelmise aasta finalisti Audentese SG/Noortekoondisega. Ülejäänud kaks veerandfinaalpaari on Viljandi Metall ja Rae Spordikool/VIASTON ning Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja TBD-Biodiscovery Tartu. Naiste kariakvõitja selgub 22. detsembril.

Eesti meistrivõistlustel on avanädalavahetusel kavas aga seitse vastasseisu, millest kaks peetakse Eestis. Laupäeval kell mängivad Võru Kreutzwaldi 14 spordihoones Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool/Kikas, pühapäeval kell 15 võõrustab Tartu Ülikool/Bigbank koduses Tartu Ülikooli Spordihoones Tallinna Ülikool/Kikast.

Naiste Balti liigas osalevate Eesti võistkondade omavahelised tulemused lähevad ka Eesti meistrivõistluste arvestusse. Võistkondade peatreenerite hooajaeelsed kommentaarid on leitavad SIIN.

Mängujärgne intervjuu Kristi Nõlvaku ja Ave Kuusega:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

scroll to top