fbpx
Close

Viis lõbusat ja huvitavat fakti Pärnu liidri Chizoba kohta

Chizoba Neves Atu poseerimas Pärnu spordihoone ees. | Foto: Karl Rinaldo

Pärnu Võrkpalliklubi diagonaalründaja Chizoba Neves Atu ei pidanud sugugi võrkpalluriks saama, kui vaadata, milline lapsepõlv tal seljataha jäi.

Toome siinkohal välja viis fakti Chizoba kohta:

  1. Tema tegelik nimi on Chizoba Eduardo. Neves on ema nimi ja Atu isa nimi. Ta ise eelistab, et teda hüütakse Chizobaks, kuigi näiteks Pärnu peatreener Avo Keel kutsub brasiillast naljatledes Eedikuks.
  2. Chizoba mängis kuni 16. eluaastani põhiliselt jalgpalli nagu enamik Brasiilia poisse. Olgugi et Chizoba suured iidolid olid kohalikud tähed eesotsas Rivaldo, Ronaldinho ja Ronaldoga, peab ta oma lemmikuks hoopis portugallast Cristiano Ronaldot.
  3. Chizoba on õppinud Pärnus oldud aja jooksul oluliselt paremini inglise keelt rääkima, kuid mõnel tähtsamal treeningul on klubi Avo Keele palvel palganud hispaania keele tõlgi, et brasiillane absoluutselt kõigest aru saaks.
  4. Võrkpalliga tutvus Chizoba alles 16-aastasena, kui elas koos isaga Boliivias. Väidetavalt peeti teda aasta hiljem juba parimaks Boliivias elavaks võrkpalluriks, mistõttu arengu jätkamiseks otsustas ta kodumaale naasta.
  5. Chizoba kogus Pärnu – Saaremaa poolfinaalseeria teises mängus 46 punkti, mis peaks kõigi eelduste kohaselt olema taasiseseisvunud Eesti punktirekord kohalikus liigas. Ametlikult pole võimalik seda kinnitada, sest kõikidest mängudest ei tehtud 1990ndatel aastatel statistikat.

    Loe ka: INTERVJUU | Chizoba: mulle piisab rahuloluks üksnes sellest, kui saan väljakul olla

scroll to top