Võrdlus | Superhoos Robert Täht andis Meistrite liigas maailma parimale võrkpallurile väärt lahingu

Robert Täht ja Wilfredo Leon. | Fotod: Izmiri Arkas/Perugia

Võrkpalli Meistrite liigas sai eile kolmanda järjestikuse kaotuse Izmiri Arkas, kes jäi koduväljakul 3000 pealtvaataja ees alla maailma tipule Perugiale 1:3 (-10, -19, 22, -23). Ühtlasi kohtusid esmakordselt väljakul Eesti parim nurgaründaja Robert Täht ja maailma parim nurgaründaja Wilfredo Leon.

Kui avageimis jäi Izmir vastasele alla suisa 15 punktiga, siis edasine kohtumine kulges võrdses taktis. Teises geimis tegid itaallased vahe sisse alles otsustavatel hetkedel, kolmanda võitis juba Izmir ning neljandas jagus tasavägist heitlust lõpuni.

Täht tegi suurklubi vastu nimeväärilise mängu, kogudes meeskonna parimana suisa 19 punkti (+11). Eesti koondise nurgaründaja kerkis rambivalgusse kolmanda geimi teises pooles, kui ta ühe superlöögi sooritas ja seejärel neljapunktilise serviseeriaga geimi saatuse otsustas.

Perugiale tõi Serbia koondise staar Aleksandar Atanasijevic 24 punkti (+19), maailma parimaks võrkpalluriks peetav Wilfredo Leon lisas 17 punkti (+9). Nagu näitab allolev statistika, oli Tähel eile Leoniga sarnane nii särginumber (mõlemal “9”) kui ka mänguklass. Nicholas Hoag, kelle isa Glenn on Izmiri peatreener, tõi Perugiale 14 punkti.

E-alagruppi juhib Perugia 3 võiduga (9 p), Tours paikneb 1 võiduga (4 p) teisel ja Moskva Dünamo 1 võiduga (3 p) kolmandal kohal. Izmir jätkab punktideta. Tours ja Dünamo mängivad kolmanda vooru kohtumise homme.

Täna on Meistrite liigas mängutules ülejäänud eestlased, kui D-alagrupis kohtub Belchatowi Skra (Renee Teppan) võõrsil Berliiniga ning Maaseiki Greenyard (Keith Pupart ja Timo Tammemaa) võõrsil Gdanskiga.