Arak teenis kuu parima mängija tiitli ja aitas tartlannad järjekordse võiduni

Mari Arakile andis Tradehouse’i kingikoti üle vastasnaiskonna peatreener Peeter Vahtra. | Foto: volley.ee

Naiste Eesti meistrivõistlused jätkusid pärast ligi kuuajalist pausi neljapäeval ühe mänguga, milles läksid vastamisi Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Bigbank. Oodatult võttis kindla võidu Tartu naiskond.

Oma kodumängu Tartu Ülikooli Spordihoones pidanud Audentese SG/Noortekoondis kogus esimeses ja teises geimis võrdselt 11 punkti. Tasavägisem oli kolmas geim, milles Audentese SG/Noortekoondis asus 12:11 juhtima, kuid 14:14 viigiseisu järel jäädi kiirelt suurde 14:21 kaotusseisu. 25:17 geimivõidu võtnud tartlannadele läks seega kirja kindel 3:0 (11, 11, 17) võit, vahendab volley.ee.

Laura Reiter tõi Tartu naiskonnale 17, Kertti Külm 12 ja Mari Arak 10 punkti. Enne mängu sai temporündaja kohal tegutsev Arak kätte ka Tradehouse’i detsembrikuu parima mängija auhinna, mille tõi talle edukas esinemine karikafinaalis. Eesti koondise kapteni, sidemängija Julija Mõnnakmäe leping tartlannadega lõppes detsembris ning tema eilsel mängul enam ei osalenud.

Ave Kuusk lõpetas kohtumise Audentese SG/Noortekoondise poolel kuue punktiga. Tartlannade edu pandiks osutus rünnak, kui punktiks löödi 46% tõstetest. Kaotajate sama näitaja oli vaid 17%.

Ainsana kaotuseta püsiv tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank on võitnud kõik kaheksa mängu. TalTech/Tradehouse ja Saaremaa järgnevad kuue ning Audentese SG /Noortekoondis kolme võiduga. Pühapäeval kell 13 võõrustab TalTech/Tradehouse turniiritabeli viiendat naiskonda Famila/Võru Võrkpalliklubi.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.