fbpx
Close

Avo Keel: palk polnud Läti koondisse tulles minu jaoks oluline, mind motiveeris vaid üks asi

Läti koondise peatreener Avo Keel. | Foto: CEV

Avo Keelest sai eile hilisõhtul esimene Eesti pallimänguala treener, kes on jõudnud kahe erineva koondisega EM-finaalturniirile.

57-aastane Keel tüüris 2009. ja 2011. aastal suurturniirile Eesti koondise, nüüd tegi ta sama Lätiga. Eile pärast Küprosel peetud valikturniiri otsustavas mängus 3:0 võõrustajate alistamist ja alagrupi esikoha kindlustamist tunnistas võrukas lõunanaabrite alaliidule intervjuud andes, et teda innustas Läti koondise juurde tulema vaid üks asi.

“Palk ega miski muu polnud minu jaoks oluline, kui pidasin Läti võrkpalliliiduga läbirääkimisi. Mul oli üks tugev soov: jõuda Lätiga EM-finaalturniirile. See oli mu ainus motivaator seda tööd vastu võttes,” ütles Keel, kelle leping lätlastega pikenes tänu finaalturniirile jõudmisele automaatselt aasta võrra.

Keel tunnustas usutluses kõiki valikturniiril osalenud mängijaid ja luges ükshaaval ette ka oma abilised, kiites füüsilise ettevalmistuse treenerit Tarmo Tiitsu, füsioterapeuti Toms Zvonkovsit, statistikut Karl Eerik Eisenschmidti ning abitreenereid Guntis Atarsit ja Boriss Kolcinsit. Keel lisas, et Zvonkovs ei jõua üksinda 16 mängijat masseerida ja koondis vajab seega uuel aastal kindlasti teist massööri juurde.

EM-finaalturniir toimub järgmise suve teises pooles Poolas, Tšehhis, Eestis ja Soomes.

scroll to top