Avo Keel pärast kaotust Saksamaale: kui pingeid pole, oskavad teha küll midagi

Mängus Saksamaaga pani Avo Keel nurgaründajatest väljakule Kristaps Šmitsi ja Edvarts Buividsi. | Foto: CEV

Läti rahvuskoondis sai EM-il ühe võidu kõrvale kolmanda kaotuse, kui jäädi alla 2017. aasta EM-hõbedale Saksamaale 1:3 (22:25, 19:25, 27:25, 17:25). Hoolimata võidust Eesti üle ning kahest napist 2:3 kaotusest on lõunanaabrite võimalus alagrupist edasi pääseda õhkõrn. Selleks tuleks homme selg prügiseks teha olümpiavõitjatel endil.

Läti koondis näitas mängus Saksamaa vastu kohati muljetavaldavat võrkpalli. Ilma põhidiagonaalründaja Hermans Egleskalnsita mänginud Läti suutis kolmanda geimi 27:25 lausa enda kasuks pöörata. Pinget oli õhus ka neljanda geimi keskpaigani, ent siis võttis Saksamaa jõuga oma.

Läti koondise loots Avo Keel oli Eesti ajakirjanike juurde jõudes rahulolev. Mängijate esituse üle tema suust suurt nurinat ei kostnud. „Poisid olid tublid täna! Kui pingeid pole, siis oskavad teha küll midagi. Servi vastuvõtuga võiks norida. Mahamängitud võimalustega turniir näeb muidu liiga ilus välja,“ sõnas Keel.

Läti koondise esmakordselt EM-finaalturniirile viinud Keel tunnistas siiski Saksamaa-suguse võistkonnaga tasemevahet: „Klassivahe on üsna suur. Kui on selline kõva serviga meeskond vastas, siis neid serve, mis tulid kehasse, oleks võinud rohkem mängu jääda.“

Võrreldes eelmiste mängudega tegi Keel mitu vangerdust. Kohtumist vaatas platsi kõrvalt Hermans Egleskalns. „Põhidiagonaalründaja teatas, et temal on põlv valus,“ selgitas Keel. Kahes esimeses geimis sai diagonaalründajana mänguaega Kristaps Platacs, pärast sai oma võimaluse ka Kristers Dardzans. Nurgaründajate Romans Saušsi ja Atvars Ozolinsi asemel jooksid väljakule Kristaps Šmits ja Edvarts Buivids. Viimane tõusiski 19 punktiga (efektiivsusnäitaja +6, realiseerimine 64%) lõunanaabrite resultatiivseimaks.

Võidu kõrvale kolmanda kaotuse saanud Lätil jääb nüüd vaid teoreetiline võimalus alagrupist edasi pääsemiseks. Selleks tuleks homme alistada Prantsusmaa. „Homme muidugi pusime prantslastega, kus me pääseme,“ muheles Keel.

Küsimusele, kellele algavas Eesti – Horvaatia mängus endine Eesti koondise loots pöialt hoiab, jäi Keel diplomaatiliselt korrektseks: „Hakkame poliitikuks vahepeal. Väga tore oleks, kui Eesti ja Läti mõlemad edasi pääseks, kuid see tähendaks, et me võidaks homme prantslasi.“

Kolmapäeval kell 20 kohtub Läti Prantsusmaaga.