Beach44 karikasarja tihe aastalõpp tõi kolm eriturniiri: Nõlvak võidutses pere keskel jõulufiestal, Piik triumfeeris sõumängus

Beach44 karikasarja tihe aastalõpp. | Fotod: Dovile Stirbyte ja Helen Hunt.

Beach44 karikasarjas jäi seljataha tihe aasta lõpp, sest jõulupühade ja aastavahetuse periood tõi Ülemiste Beach House’i suisa kolm erivõistlust: 23. detsembri pühade-eelse rannavolle ja -tennise välkturniiri, 26. detsembri rannavolle jõulufiesta ja 31. detsembri rannatennise aastalõputurniiri. Karikasarja üldarvestusse läksid paarsada rannaspordisõpra kokku toonud võistlustest esimene ja kolmas.

23. detsembri rannavolle välkturniiril ehk King of The Court võistlusel võitsid meeste A/B-tasemes teist korda järjest esikoha Dmitri Korotkov ja Indrek Verro, kes teenisid seega 50 punkti ja kerkisid üldarvestuses 100 punktiga jagama viiendat kohta. Üldliidriks kerkis aga juba kolmandat korda sel hooajal kolmanda koha teeninud Martin Ant (seekord koos Andres Leismanniga), kes on kogunud nüüd 142 punkti. Urmas Piik, kes seekord kaasa ei teinud, jätkab 140 punktiga teisel kohal ning kolmas on Saaremaa üks kardetumaid blokimehi Siim Rantanen. Üleüldse on Saaremaal iga kõva blokimehe eesnimi vist Siim, sest Eesti meistrivõistlustel teenis mullu mäletatavasti hõbeda Siim Ennemuist.

Naiste A/B-tasemes võidutsesid Anna Gontšarova ja Nadežda Verhogljad tubli noorte duo Freia Liisa Palgi ja Sandra Lepa ees. Üldarvestuses kerkis Verhogljad 120 punktiga teist kohta koos Anna Politovaga jagama, liidrina jätkab aga 134 punkti kogunud Marju Sillasoo, kes pidi seekord viimasel hetkel turniirist loobuma.

Huvitava võistluse pakkus ka meeste C/D-taseme etteaste, sest oma esimese turniirivõidu noppis võrkpallurina Vallo Põldma, kes mängis koos Audentese Spordigümnaasiumis õppiva vanema poja Joosep Põldmaga. Üldarvestuse liidrina jätkab seekord koos Peeter Seppeliga kolmanda koha teeninud Karl Lumi, kes on osalenud kõigil viiel turniiril ja kogunud 144 punkti. Seekordsel turniiril teise koha saanud Heiko Raaman kerkis 130 punktiga teiseks, võidumees Vallo Põldma tõusis aga 80 punktiga kaheksandaks.

Naiste C/D-taseme turniiril saatis edu Keira Lukast ja Nele Kaske, kes võtsid võidu Piia Lausi ja Siiri Pargi ees. C/D-taseme üldarvestuses jagavad nüüd esikohta aga Lukas ja seekord A/B-taseme turniiril kõrge teise koha teeninud Sandra Lepp.

26. detsembri jõulufiestal saavutas tugevamas võistlusklassis tihedas rebimises esikoha MM-i viienda mehe Kusti Nõlvaku abil perekond Stamm võistkonnaga “Jeebuskrisbus”. Teine oli lõbusal kostüümi- ja glögiüritusel Kevin McCallisteri kadunud Eesti pere ehk “Üksinda kodus” ja kolmas viimasel hetkel individuaalmängijatest kokku pandud võistkond “Suusatajad”. Nõrgemas võistlusklassis teenis aga ehk isegi veidi üllatuslikult võidu võistkond “110% Jõulufännid”, teised olid “Salajased päkapikud” ja kolmas “Jõulugäng”.

Jõulufiesta sõumängus selgus võitja n-ö rannakunni abil ehk kõik neli osalejat mängisid omavahel läbi. Boonuspunkte sai teenida lisaülesannetega. Üldvõitjaks tuli seekord Urmas Piik 70 punktiga, teine oli Dmitri Korotkov 65, kolmas Kusti Nõlvak 64 ja neljas Kaarel Kais 59 punktiga.

Rannatennise suur aastalõputurniir tõi edasijõudnute klassis võidu Eesti meistrile Renate Hinnole ja Ervin Holterile, kes alistasid põnevas finaalis 8:5 Anette Mäelti ja Esper Tamme. Kolmandad olid Helena Luik ja Tarmo Uustalu. Harrastajate seas olid taas parimad Triinu Naastre ja Mikk Meimer, kes edastasid 15 paari seas esikohaheitluses Kaarel Kääre ja Sten Renar Subatšjusi ning Kätlin Koemetsa ja Marko Raidi. Algajate seas võidutsesid Kaarel Käärid ja Sten Renar Subatšjus Laura Milki ja Alan Kalda ning Helen Kelderi ja Tanel Teekivi ees.

Beach44 karikasarja rannatennise harrastajate klassis jätkab üldliidrina kõigil kuuel turniiril osalenud Rene Spitz 152 punktiga, kuid kolm turniirivõitu teeninud Triinu Naastre jääb temast maha vaid 8 ja Kristian Kukk 14 punktiga.

Jaanuarikuus on Beach44 karikasarjas kavas kolm turniiripäeva: 8., 15. ja 22. jaanuaril. Lisainfot leiab siit.