fbpx
Close

Eesti – Läti duo vedas Toursi liidri vastu hooaja avavõiduni

    Timo Tammemaa rünnakul. | Foto: Toursi Facebooki leht

Eesti rahvusmeeskonna ja Prantsusmaa kõrgliigas palliva Toursi temporündaja Timo Tammemaa aitas eile klubi hooaja esimese võiduni, kui tulemusega 3:0 (25:18, 25:16, 25:20) alistati Tourcoing.

Kodusaalis, 2559 silmapaari ees peetud kohtumises, ei andnud uuele hooajale tiitlikaitsjana vastu läinud Tours Martti Juhkami endisele koduklubile mingit sõnaõigust ning vastane alistati tunni ja neljateistkümne minutiga. Teatavasti alustas Tours hooaega ootamatult kehvasti, kui kaotati esimesed kolm kohtumist. Võidu teeb pisut erilisemaks tõik, et enne kohtumise algust paiknes eestlase koduklubi eelviimasel real, samas kui Tourcoing on meistrivõistluste liider.

Saaremaalt pärit Tammemaa tegi korraliku esituse, olles 10 punktiga (+7) oma meeskonna üks paremaid. Keskblokeerija realiseeris 9 tõstest 6 (67%), lisa tuli 3 bloki ja ühe ässa näol. Suurepärase mängu tegi Läti koondise raudvara Hermans Egleskalns, kes tõi hoolimata lühikesest kohtumisest 22 punkti (+17). Lõunanaaber suutis 22 tõstest punktiks lüüa suisa 18 (82%), lisaks kanti tema kontosse üks blokk ja kolm serviässa. Statistika.

Hermans Egleskalns. | Foto: Toursi Facebooki leht

Kaotajate poole pealt keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud, kui Miran Kujundzic ja Ronald Jimenez tõid mõlemad 7 silma (efektiivsus vastavalt -1 ja +1).

Liigatabelit juhib jätkuvalt Tourcoing, kellel on koos 9 punkti. Tours tõusis eelviimaselt ehk 13. kohalt üheksandaks, olles kogunud 4 punkti.

Tours peab järgmise kohtumise 2. septembril, kui võõrustatakse Ajaccio klubi.

Täna on võistlustules nii Ardo Kreek ja Pariisi Volley (tabelis 14.) kui ka Hindrek Pulk ja Chaumont (8.), kes lähevad Pariisis omavahel vastamisi.

scroll to top