fbpx
Close

Eesti pikim võrkpallur otsib uut klubi ja stabiilsust

Mart Naaber. | Foto: SK Duo

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Mart Naaber kinnitas Võrkpall24.ee’le, et plaanib esmakordselt välismaale mängima siirduda.

“Mul on terve suvi aega. Ei hakka veel kusagile allkirja panema. Loodan ka peatreeneri (Gheorghe Cretu) kaudu natuke selles osas abi saada,” räägib Naaber, kes on sisuliselt kogu senise karjääri mänginud Tartu Bigbankis.

Punapea vastu tunti eelmisel suvel huvi ühest Prantsusmaa kõrgliigaklubist, kes soovis eestlase oma kolmandaks keskblokeerijaks tuua. Toona jäi aga tehing katki, sest Naaberit ootas Tartus ees lepingu viimane aasta. Nüüd on ta viimaks vaba mees ja ütleb, et just Prantsusmaa meistriliiga ongi tänavu üks võimalikke sihtpunkte.

“Ma arvan, et Pro A sobiks mulle. Tean, et mul pole veel kindlat olekut, stabiilsust. Vahel on mängupilt hea ja vahel pole üldse hea. Mida emotsionaalsem ma väljakul olen, seda paremini ka mäng õnnestub,” jääb alles täisikka jõudes võrkpalliga tutvust teinud Naaber oma oskusi hinnates kahe jalaga maa peale.

Ent millised on täna Naaberi tugevused? “Kindlasti mitte serv – see on mu üks nõrgemaid külgi,” muigab 212-sentimeetrine mängija. “Blokk ka mitte, sest sekka tuleb isegi nullimänge. Pigem äkki rünnak siis. See on stabiilne olnud.”

Lõpetuseks ütleb Naaber, et mai alguses Eesti koondisega liitumine tekitas temas hea tunde, olgugi et sisuliselt kogu põhituumik liitub meeskonnaga tänavu alles maikuu lõpus.

“Klubil ja koondisel on vahe ikkagi sees ka praegu,” arvab Naaber. “Kohal on mõned tipud, näiteks Andrus (Raadik).”

scroll to top