fbpx
Close

Täna | Eestil on mängus au ja uhkus, Täht jääb ilmselt algkoosseisust välja

Gheorghe Cretu, Rait Rikberg, Renee Teppan ja Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Cretu polnud pärast eilset 1:3 kaotust Hollandile valmis veel oma tulevikust pikemalt rääkima. Küll aga kinnitas ta, et annab tänases viimase vooru mängus Ukrainaga võimaluse ka vähemalt osadele varumeestele.

“Ma ei tea, millal minu tulevik selgeks saab. Ma tõesti ei tea seda. Olla ühe meeskonnaga koos kuus aastat ja töötades nendega hetkest, mil osad mängijad olid 19-21-aastased… Ma ei saa öelda hüvasti pärast sellist mängu ja emotsiooni. See pole õige,” rääkis 51-aastane Cretu pärast mängu Eesti ajakirjanikele.

Eesti kohtub viimases voorus täna meie aja järgi kell 17.00 Ukrainaga. Kui ukrainlastel on mängus koht 16 parema seas, siis meie mängime veel vaid au ja uhkuse peale. Eestit on ka täna saalis toetamas enam kui tuhandepealine fänniarmee.

“Ma annan teistele mängijatele võimaluse. Nagu nägite, oli Robert täna (eile – toim.) päris läbi omadega. See oli ka põhjus, miks ta Poola-mängus välja võtsin. See on niigi imeline, kuidas ta vaid kaheksa nädalat pärast põlveoperatsiooni tahtis väljakul lõpuni võidelda. Me ju teame, et kõik vastased üritasid teda surve alla panna. Teen homme kindlasti mõned vahetused algkoosseisus,” rääkis Cretu.

Eesti koondise võimalik algkoosseis tänases mängus Ukrainaga: Kert Toobal, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Andri Aganits, Ardo Kreek, Hindrek Pulk, Silver Maar ja Rait Rikberg.

Tabeliseis: 1. Poola 4-0 (12 p), 2. Holland 3-1 (9 p), 3. Ukraina 2-1 (6 p), 4. Tšehhi 1-2 (3 p), 5. Montenegro 1-3 (3 p), 6. Eesti 0-4 (0 p).

D-alagrupi kolme viimase päeva mängud:

Kolmapäev:
Ukraina – Eesti
Holland – Tšehhi

Neljapäev:
Tšehhi – Montenegro
Poola – Ukraina

Loe ka: Gheorghe Cretu: võtke minu kallal, aga lubage mängijatel olla – nad annavad Eestit esindades endast kõik

scroll to top