fbpx
Close

Fotod | Endised meistriliigamehed andsid Saaremaale lahingu, ent kaotasid

Tallinna Ülikool – Saaremaa Võrkpalliklubi. | Fotod: Siim Semiskar

Aadu Luukase nime kandavate Eesti karikavõistluste esimene poolfinalist on tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi, kes alistas veerandfinaali korduskohtumises esiliigas mängiva Tallinna Ülikooli võõrsil tulemusega 3:0 (25:22, 25:22, 25:21). Ka avamängu olid saarlased võitnud 3:0.

Argo Araku juhendatav Tallinna Ülikool juhtis avageimi 13:12, teist 21:20 ja kolmandat 16:15, kuid otsustavatel hetkedel pani suurem ja tugevam paremuse ikkagi maksma. Eilne mäng peeti Tallinna Prantsuse Lütseumis.

Saaremaa meeskonna resultatiivseimad olid Rauno Tamme ja Daniel Maciel, kes tõid kumbki 11 punkti (efektiivsus vastavalt +4 ja +6), 10 punkti jäi nii Henri Treiali kui Javier Jimeneze arvele (efektiivsus vastavalt +4 ja +6). Saaremaa vastuvõtt oli 38%, rünnakuid realiseeriti 45-protsendiliselt, blokiga saadi 16 punkti ja servil löödi 3 ässa (eksiti 15 pallingul). Keith Pupart eile Saaremaa meeskonna koosseisu veel ei kuulunud.

Tallinna Ülikooli kasuks tõi endine Kreeka kõrgliiga mängija Sander Steinberg 14 punkti (+9), Siim Päid ja Karl Maidle lisasid 9 (vastavalt +9 ja -2) ning veel mõned aastad tagasi Rakvere meeskonna Balti liiga meistriks tüürinud Tanel Uusküla 7 punkti (-2). Kogu Tallinna Ülikooli eilne põhikuuik ehk ka temporündaja Reimo Kuri ja sidemängija Karel Ellermaa on kõvasti meistriliigas kogemust saanud. TLÜ vastuvõtuprotsent oli 53, rünnakuprotsent 40, blokipunkte saadi 4 ja servipunkte 2 (8 viga).

Saaremaa vastaseks tuleb poolfinaalis suure tõenäosusega Tallinna Selver, kes võitis avamängu Eesti Maaülikooli vastu 3:0.

Aadu Luukase karika ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK – Tallinna Ülikool (esiliiga), 3:0 ja 3:0.

Tallinna Selver – EMÜ SK (esiliiga), avamäng 3:0.

Aadu Luukase karika alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Est/Nor Kiili (esiliiga), avamäng 3:0.

Tartu Bigbank – Pärnu VK, avamäng 3:0.

Vaata kõiki tulemusi.

Spordifotograaf Siim Semiskari ja tema piltide kohta leiab lisainfot siit.

scroll to top