fbpx
Close

Täht suure mängu eel: ma pole elust õppust veel võtnud ja tegin endale karuteene

Robert Täht servi vastuvõtul. | Foto: Perugia koduleht

Robert Tähe koduklubi Perugia asub täna ühes teiste maailma tippklubide Trentino, Civitanova ja Modenaga selgitama Civitanovas Itaalia superkarika võitjat. Eesti koondise nurgaründaja ootab turniiri suure huviga, kuigi võitleb juba nädal aega viirushaigusega.

Kevadine Itaalia hõbedaklubi Perugia kohtub tänases poolfinaalis Renee Teppani endise koduklubi Trentinoga. Edu korral pääsetakse juba homme mängitavasse finaali.

“Fakt on see, et saal on mõlema mängu ajal puupüsti täis,” teab Täht, kes saab niisiis mängida 4000 pealtvaataja ees. “Sellest, milline melu saalis olema hakkab, saab pildi ette mängu ajal, aga selge on see, et kui Itaalia neli tugevamat klubi on koos, siis nalja ei ole tuldud tegema. Mängus on hooaja esimene tiitel.”

Üht kindlat favoriiti ei oska Täht nädalavahetuse eel välja tuua. “Taolise lühikese turniiri puhul loeb reeglina see, kes tiitlit kõige rohkem tahab. Eelmisel aastal oli Modena see, kes teisi üllatas ja karika võitis. Eks hooaja alguses ole ka tippklubide mäng olnud veidi konarlik ja siin võib kõike juhtuda.”

26-aastane võrukas on sarnaselt mitmele meeskonnakaaslane olnud viimasel ajal kimpus viirushaigusega.

“Tegin endale karuteene. Elu võiks olla juba õpetanud, et haigus tuleb kiiresti välja ravida, aga ma pole seda õppust veel kuulda võtnud ja ronisin ikka pärast haigestumist järgmisel päeval trenni. Tänaseks olen juba üheksas päev tõbine. Täna hommikul tunnen end õnneks esmakordselt natuke paremini,” ütleb Täht.

Perugia belglasest peatreener Vital Heynen. | Foto: klubi koduleht

Itaalia kõrgliiga kolmes esimeses mängus on Täht väljakule pääsenud vaid ühes geimis ja sealgi loetud hetkedeks. Põhikoormust on kandnud seni nurgaründajatest kuubakas Wilfredo Leon, ukrainlane Oleg Plotnitski ja itaallane Filippo Lanza.

“Panen end igaks mänguks sedasi valmis, et kui võimalus tuleb, siis lähen platsile ja annan endast kõik. Olen peatreeneriga (Vital Heynen) rääkinud ning tean, mida ta minult ootab ja millega vaeva pean nägema. Seni tuleb olla lihtsalt kannatlik. Selle pärast ma liiga palju ei muretse, et mänguaega pole seni sisuliselt tulnud. Tean, millele alla kirjutasin ja kui tugevas klubis mängin,” jääb Täht kahe jalaga maa peale.

Perugia peatreener Vital Heynen on võrkpallimaailmas tuntud kui üks erilisemaid isiksusi, omamoodi hull, kes teeb intervjuudes kõvasti nalja (ka Võrkpall24 on seda kogenud, vaata siit) ja on ka mängijatega suhtlemisel kuuldavasti teistmoodi persoon kui keskmine treener. Mida kostab selle peale aga Täht?

“Oma reputatsioonile vastab ta tõesti,” muigab Täht. “Vital on natuke omamoodi mees. Aga seda on aru saada, et ta tajub hästi, mida teeb. Ta ajab õiget asja. Nagu ütlesin, on ta ka mulle väga täpselt selgeks teinud, mida ma tegema pean ja kus juurde tuleb panna.”

Itaalia võrkpallile omast stiili, kus põhimehed on treeningul ühel ja varumehed teisel pool võrku, pole belglasest peatreener meie õnneks treeningutel rakendanud, mis tähendab seda, et ka Täht saab pidevalt põhimeestega koostööd parandada.

“Vital on oma sõnadest kinni pidanud,” ütleb Täht. “Tal pole ainult seitse meest, liigume trennis ringiratast ja vahetame kohti. Ei ole nii, et põhikuuik on kogu aeg ühel ja varumehed teisel pool. Ainult mängupäeva eel on ta pannud vahel näiteks vastuvõtuosakonna koos ühele poolele, et mängijatel üksteise osas tunnetus tekiks. Aga muul ajal on koosseisud lahtised.”

Kui Perugia koduleht kirjutas nädala keskel, et Tähe ametivenna Wilfredo Leoni ja temporündaja Marco Podrašcanini osalemine tänases poolfinaalis on kahtluse all, siis eestlase sõnul peaksid mõlemad mehed olema ikkagi valmis väljakule minema.

“Leon tegi eelmises mängus natuke hüppeliigesele haiget ja mängu lõpuni ei mänginud, kuigi ise ütles, et oleks saanud küll. Teda on nüüd treeningutel nädal aega tagasi hoitud. Ta pole väga palju hüpanud ega pallitrenne kaasa teinud. Podrašcanin tõmbas selja ära, aga tegi eile esimese trenni taas meiega kaasa. Mõlemaid mehi on superkarikaks hoitud ja nad peaksid saama mängida,” usub Täht.

Kolmas tervisemurega kimpus olnud mees, nurgaründaja Oleg Plotnitski on Tähe sõnul viirushaigusest tänaseks kenasti taastunud ning samuti valmis väljakule minema. Küll aga sai eile vigastada Perugia vaimne liider, Itaalia koondise kogenud libero Massimo Colaci, kes tegi treeningul Tähe rünnakut kaitsemängus blokeerides käele viga.

“Lõin eile õnnetul kombel tal sõrme katki, kui ta üritas nägu palli eest kaitsta,” räägib Täht. “Ta pidi trenni pooleli jätma, aga täna tuleb vist ikkagi väljakule.”

Ja lõpetuseks, millise mulje maailma võrkpalli suurim täht Leon Tähele seni jätnud on? “Täitsa okei vana,” kõlab kiire vastus. “Seda on näha igal sammul, et see mees on teiselt planeedilt. Ta tuleb trenni viimasel minutil ja… Ütleme nii, et ma ise käitun ehk trennides veidi professionaalsemalt. Tema läheb lihtsalt platsile, hüppab üles ja… Talle on looduse poolt antud nii kõvasti, et see on natuke ebaaus!” naerab Täht 201-sentimeetrisest mängijast rääkides. “Ent inimesena on ta väga lahe tüüp. Seda ei saa tema olekust kuidagi aru, et tegu on maailma parima või enimteeniva võrkpalluriga.”

Perugia ja Trentino poolfinaal algab Eesti aja järgi täna õhtul kell 19.00. Mängust teeb otseülekande RAI Sport.

Itaalia superkarikas, Civitanova:

Reede:

16.30 1. poolfinaal: Civitanova – Modena
19.00 2. poolfinaal: Perugia – Trentino

Laupäev:

19.00 Finaal

scroll to top