fbpx
Close

FOTOD | Tartlannad kindlustasid pealinnas juba avapäeval turniirivõidu

Võidukas Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond. | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool/Bigbank teenis Sõle spordihoones toimuval Tallinna Karika kontrollturniiril kaks võitu ja sõitis õhtul tagasi Lõuna-Eestisse juba esikoha kindlustanuna.

Päeva esimeses mängus saadi numbritega 4:0 (25:20, 25:18, 25:19, 25:19) jagu Audentese SG/Noortekoondisest. Nii tartlannade loots Hendrik Rikand kui ka noortekoondislaste juhendaja Andrei Ojamets andsid mänguaega kõigile mängijatele, ent tasemevahe oli siiski selge. Mäletatavasti kaotas Tartu eelmisel hooajal Eesti karikavõistluste poolfinaalis just Audentesele, tänavu eelkõige tänu kogenud koondislaste Eliise Hollase ja Kristi Nõlvaku Tartuga liitumisele sama justkui juhtuda ei tohiks. Tõsi, pall on ka uuel hooajal ümmargune.

Võitjate poolel säraski just Eliise Hollas 15 punktiga (+15). Temporündaja realiseeris 9 tõstest 7 (78%), lisaks kogus ta viis blokipunkti ja kolm ässa. Ühtegi viga korrektne võrukas nelja geimi vältel ei teinud. Audentese tulemuslikumad olid 9 punktiga Nora Lember (+3) ja Eva Liisa Kuivonen (-1).

Päeva teises mängus, mis algas paar tundi pärast esimest, saatis taas edu Tartu Ülikool/Bigbanki, kes alistas 3:1 (25:17, 25:23, 25:18, 18:25) Tallinna Ülikool/Kikase. Võitjate resultatiivsemad olid sedapuhku 8 punktiga tänavuseks hooajaks võistkonda naasnud naised ehk diagonaalründaja Kerttu Lääne (+6) ja nurgaründaja Renate Pikk (+4). Sten Esna juhendatavale Tallinna Ülikoolile tõi Ave Kuusk 17 (+8) ja kevadel Audentese spordigümnaasiumi lõpetanud Maren Mõrd 11 punkti (+3), nende uue sidemängijana tegutses Melissa Varlõgina. Tartu ja TLÜ kohtuvad teatavasti tänavu Eesti karikavõistlustel juba kaheksandikfinaalis.

Kontrollturniiri teise koha selgitavad homme kell 14.00 Tallinna klubid.

Audentese ja TÜ/Bigbanki statistika.
TLÜ/Kikase ja TÜ/Bigbanki statistika.

 

scroll to top