Hollas – Soomets võitsid geimigi loovutamata teise rahvusvahelise turniiri järjest!

Heleene Hollas (vasakul) ja Liisa Soomets. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti edukaim naiste rannavolleduo Heleene Hollas – Liisa Soomets võitsid Lätis Cesises toimunud rahvusvahelise Ergos Cup-i, kui finaalis alistati vanad tuttavad Vytene Vitkauskaite – Urte Andriukaityte, keda võideti ka EEVZA etapi finaalis.

Pisut rohkem kui kaks nädalat tagasi Pärnu rannas toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) etapi nii enda kui ka kõigi teiste üllatuseks võitnud Hollas – Soomets näitasid head hoogu ka paarsada kilomeetrit lõuna pool. Alagrupis saadi kaks 2:0 võitu, millega pääseti otse veerandfinaali, kus alistati lätlannad Varvara Brailko – Nikola Einberga numbritega 2:0 (21:8, 21:16). Poolfinaalis mindi kokku Leedu paari Gerda Gruzdinskaite ja Vlada Oganauskienega ning saavutati samuti 2:0 (21:15, 21:17) võit. Finaalis pandi leedulannade üle oma paremus maksma skooriga 2:0 (21:16, 21:19).

Edukalt esinesid ka Juudit Kure-Pohhomov ja Renate Pikk, kes jõudsid veerandfinaali. Alagrupis saadi võit ja kaotus ning mängudega jätkati 12 parema hulgas, kus saadi 2:1 (19:21, 21:16, 15:10) võit Leedu paari Monika Paulikienė – Karolina Šantarytė üle. Nende võistluse lõpetasid veerandfinaalis Hollase ja Soometsa finaalivastased Vitauskaite – Andriukaityte, kes võitsid mängu kindlalt 2:0 (21:9, 21:12).

Meeste turniiril purjetasid Märt Tammearu – Timo Lõhmus välja veerandfinaalini. Alagrupis saadi võit ja kaotus ning sellest piisas, et pääseda edasi. Play-off‘is saadi raske 2:1 (21:16, 19:21, 15:12) võit Atis Šefersi ja Karlis Celminsi üle. Veerandfinaalis tunnistati lätlaste Arnis Tunte – Matiss Gabdullinsi 2:0 (21:14, 21:11) paremust.

Finaalis alistasid Mihails Samoilovs – Aleksandrs Solovejs resultaadiga 2:0 (21:11, 21:10) Arnis Tunte – Mattiss Gabdullinsi.