fbpx
Close

INTERVJUU | Gheorghe Cretu: Eesti koondis pole minu jaoks enam lihtsalt töö

Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur andis Gheorghe Cretule enne tänase mängu algust üle Eesti aasta treeneri auhinna. | Foto: CEV

Eesti võrkpallimeeskond alistas täna Tartus täismaja ees 3:0 Läti ja lõpetas EM-valikturniiri täisedu ehk nelja võidu ja 12 punktiga. Koondise peatreener Gheorghe Cretu naudib Maarjamaa paremate poegade juhendamist jätkuvalt täiel rinnal.

Alles eile õhtul oma koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia juurest koondise juurde saabunud Cretu andis pärast mängu Võrkpall24.ee’le lühiintervjuu.

Kas tänane mäng oli sinu ja meeskonna jaoks puhas nauding?

Muidugi me nautisime. Samas võtsime mängu ka respektiga. Lätlased näitasid, et nad oskavad mängida küll. Nad on Euroopas oma positsiooni kergitamas.

Ütlen ausalt: arvasin, et sa annad tänases pingevabas mängus rohkem mänguaega noortele vahetusmeestele. Võib-olla see küsimus kõlab rumalalt, aga miks sa otsustasid põhimeestega sisuliselt kogu mängu ära mängida?

Väga lihtne vastus: ma lubasin seda juba suvel. Kõik ütlesid suvel, et ma kasutan talvel Läti vastu kindlasti ainult teist koosseisu. Ent, jah, ma oleksin võinud ka varumehi rohkem kasutada, aga kuna ma liitusin meeskonnaga alles vahetult enne mängu ning polnud poisse treeningul näinud, ei soovinud ma sedasi katsetama hakata. Tähtis on aga see, et lõpetasime mängu kiiresti ja vigastustevabalt.

Ole hea, võrdle Eesti poolehoidjaid poolakatega, kus töötad igapäevaselt koduklubiga. Kas me oleme jõudmas sarnasele tasemele?

Absoluutselt! Eesti ja Poola poolehoidjaid eristab vaid üks asi. Poolas peab iga fänn end treeneriks. Nad võivad olla kohati väga kriitilised. Aga see on ka arusaadav, kuna Poola on võimas võrkpalliriik. Nad on võitnud medaleid nii MM-ilt kui OM-ilt.

Kas sa tahaksid täna ka mängijatest kedagi välja tuua? Kas keegi on näiteks oma taset tõstnud poole aasta jooksul?

Tead, ma ei vaata enam asju sellise pilgu läbi. Võrkpall on liikumas teises suunas. Minu jaoks on võrkpall ikkagi meeskonnasport. Isegi emotsioonid ja tehnilised sooritused on kollektiivsed. Loodetavasti suudame sellise lähenemisega midagi erilist korda saata.

Kui tähtis on tänasel päeval sinu jaoks Eesti võrkpall? 

Mul algab kevadel kuues hooaeg Eesti koondise juures. See pole minu jaoks enam lihtsalt töö. Tegelikult ei tule sellest meeskonnast keegi koondisse selle pärast, et see on meie töö. Me tuleme siia millegi enama pärast. Olen väga uhke selle üle, mis meil siin on. Me kõik tõesti tahame teha ühe sammu edasi ja saavutada selle meeskonnaga midagi sellist, milleni me varem pole küündinud.

Kas EM-finaalturniiriks loodad sa koondisse tuua kõik meie paremad mängijad, ka Martti Juhkami ja Keith Pupart?

Kas meil praegu pole paremad koondises? Oleneb, kuidas nad koduklubi eest mängivad ja kas nad suudaksid meie süsteemi sulanduda. Eesti koondises on hetkel konkurents igale kohale väga kõva. Eks aeg näitab, mis suvel ja sügisel saab.

scroll to top