fbpx
Close

INTERVJUU | Tartusse naasnud Järv: minu ja Kert Toobali tase ei ole võrreldav

Ronald Järv on aastase vaheaja järel tagasi Tartus. | Foto: SK Duo

Kaks päeva tagasi teatas Tartu Bigbank, et nendega liitub aastase vaheaja järel Rakverest pärit 26-aastane sidemängija Ronald Järv.

Eelmisel hooajal sünnilinna Rakvere ning varasemalt ka Tallinna Selveri värve kaitsnud 178-sentimeetrine mängumees pallis taaralinnaklubis viimati kaks hooaega tagasi. Toona Oliver Lüütseppa ja poole hooaja pealt klubi peatreeneri rolli üle võtnud Andrei Ojametsa juhendatud Tartu jäeti tühjade pihkudega. Balti liigas ei suudetud esinelikusse ennast murda, karikavõistlustel ja Eesti meistrivõistlustel jõuti küll finaali, kuid “i”-le ei õnnestunud täppi peale panna.

Võrkpall24 võttis aprilli keskel kaksikute Jakobi ja Hendriku isaks saanud Järvega ühendust, et uurida eelseisva hooaja, mänguaja ja kaksikute sünni kohta.

Ronald, naased uueks hooajaks Lõuna-Eestisse. Millal Tartu esmakordselt sinu vastu huvi üles näitas?

Tegelikult on nii, et elukorraldus tõi mind niikuinii Tartusse tagasi. Seega, ega mul mängimise koha pealt muud varianti ei olnud. Esimest korda võtsid nad minuga ühendust mai lõpus.

Kui Tartu ei oleks sulle pakkumist teinud, kas oleksid karjääri lõpetanud?

Kas just lõpetanud, aga vaheaasta oleksin suure tõenäosusega pidanud võtma. Ilmselt oleksin esiliigas mängimist jätkanud, aga õnneks asjad nii kaugele ei läinud ja saan jätkata nii-öelda suures spordis.

Uuel hooajal pead suure tõenäosusega mänguaega jagama Kert Toobaliga, kes naaseb pikalt välismaa-karjäärilt kodumaale.

Kuigi 100% see kindel ei ole, siis ilmselt Kert meile mängima ikkagi tuleb. Loomulikult on see minu jaoks suur au, mitte ainult minu, vaid kõigi mängijate jaoks. Ma arvan, et tänasel päeval võib Toobali kohta öelda legend. Isiklikult pole mina varem Kerdiga koos mänginud. Aga ma arvan, et järgmine hooaeg saab minu jaoks olema hariv. Loodetavasti jääb tema õpetustest mulle midagi ka külge. Igatahes ootan huviga!

Millises rollis sa ennast järgmisel hooajal näed?

Olgem realistid. Üks on Eesti koondise pikaaegne kapten ja teine on Eesti neljada klubi sidemängija. Selge on see, et mina olen pigem abistavas rollis. Kuna mul on võrkpalliväliseid kohustusi omajagu, siis üritan klubi aidata nii palju kui suudan ja oskan ning selle tulemusena loodan, et midagi jääb ka näppude vahele.

Saan ma õigesti aru, et sind võetigi puhtalt teiseks sidemängijaks?

Klubijuhid seda küll otseselt väja ei öelnud, aga olgem ausad – Kert Toobalit oleks mul ülimalt keeruline üle mängida. Selge on see, et minu ja tema tase ei ole tänasel päeval võrreldavad. Samas ei maksa unustada, et Kerdil on vanust juba piisavalt ja Euroopa meistrivõistlused on tulemas. Nendest tulenevalt on ehk hooaja alguses minu roll suurem.

Mida sa ise uuelt hooajalt ootad?

(Naerab.) Et ma ellu jääks! Kolme isandat ei saa kindlasti lihtne olema teenida.  Siinkohal tahaksingi tänada oma elukaaslast Heidit, kes peab laste kantseldamise suuresti enda õlule võtma. Kindlasti sooviks mingisuguse tiitli Tartusse tuua – miks mitte kõiki kolme. Eks peab vaatama, mida Saaremaa ja teised klubid teevad, aga kindlasti tuleb tihe ja huvitav hooaeg.

Ronald Järv. | Foto: SK Duo

Sinu töökoht on Tallinnas, aga elukoht on Tartus. Kuidas kavatsed pealinnas tööl käimise ja Tartus elamise ühendada?

Siin ongi nüüd see koht, kus ma pean oma tööandja PricewaterhouseCoopers’i suunas suured tänusõnad teele saatma. Nad tulid mulle väga palju vastu, isegi võrkpallist olenemata. Kuna mul tekkis aprillikuus perelisa, siis ma saan tööd teha kodukontoris. Tallinna kontoris pean kohal käima 1-2 korda nädalas.

Mida ja kui palju on kaksikute sünd muutnud sinu elus?

Kõike! Naljaga pooleks võib öelda, et oma elu mul enam pole. Kõik tiirleb ümber laste. Ausalt öeldes ma pole veel ette suutnud kujutada mismoodi sügisel asi välja peaks nägema. Hooaja vältel võiks idee poolest asi järjest lihtsamaks minna, aga neid asju ei tea kunagi ette.

Ning lõpetuseks: kas tänu kaksikute sünnile on Eesti sidemängijate tulevik kindlustatud?

(Naerab.) Ei oska veel öelda. Peab vaatama palju isageene on. Loodetavasti kasvavad nad pikemaks kui mina, siis saab juba edasi mõelda.

Värske isa Ronald Järv Jakobi (vasakul) ja Hendrikuga (paremal). | Foto: Erakogu
scroll to top