fbpx
Close

Jaani ja Lõhmus sattusid samasse alagrupi kõrgeima asetusega paariga, Vesik alustab kvalifikatsioonist

Timo Lõhmus võib kerkida võrgu kohal kangesti kõrgele. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Nädalavahetusel Kloogarannas toimuval Kiirkasiino rannavolle suvetuuri neljandal etapil, Mati Vetevoolu mälestusturniiril tõotab põnevaid duelle tulla juba põhiturniiri alagrupimängudes.

Vetevoolu mälestusturniiri kõrgeima asetusega meeste paar Urmas Piik/Siim Ennemuist sai huvitava alagrupi, sest esikoha ja pääsu eest otse veerandfinaali hakatakse heitlema esmakordselt koos mängivate Karl Jaani ja Timo Lõhmusega. Esmalt tuleb aga mõlemal paaril avamäng võita.

Surmagrupiks võib ristida aga B-grupi, kuhu kuuluvad kolm tituleeritud paari: Dmitri Korotkov ja Jaan Rebel, Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius ning Kaarel Kais ja Argo Arak. Neljas paar tuleb kvalifikatsioonist. Tõsi, juhul kui Korotkov ja Rebel võidavad täna Varssavis toimuval MK-etapil mõlemad kvalifikatsioonimängud (üks võit on juba käes!) ning jõuavad põhiturniirile, siis tuleb neil Kloogarannas võistlemisest loobuda.

Vabapääsme teeninud Mart ja Rein Tiisaar alustavad turniiri C-alagrupist, kus on kõrgeim asetus selle hooaja suurüllatajatel Siim Rantanenil ja Sander Talistul.

D-alagruppi kuuluvad Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning Kaspar ja Kaarel Pomerants. Tegu on ainsa alagrupiga, kuhu tuleb kvalifikatsiooni kaudu mitte üks, vaid kaks paari.

Naiste turniiril kuuluvad A-alagruppi nii kõrgeima asetusega Heleene Hollas ja Liisa Soomets kui ka tubli noortepaar Elina Lebedeva ja Salme Adeele Hollas. Õed võivad kohtuda õnnestumise korral alagrupi teises mängus.

Mitmekordne Eesti meistrivõistluste hõbemedalist Renate Pikk teeb suvise GP-debüüdi võistkonnakaaslase Ingrid Kiiskiga. Koos kuulutakse B-alagruppi, kus nende kõrval võib favoriitideks pidada ka Maret Kuuset ja Laura Maistet.

C-alagrupis näeb mängimas mitmel etapil poodiumile jõudnud Merike Erritit ja Annemar Neilandit, aga ka värskeid U20 EM-i poolfinaliste ehk Liisa-Lotta Jürgensoni ja Eva Liisa Kuivoneni.

D-alagrupis lööb kaasa turniiri ainus välismaa paar, soomlannad Venla Väärälä ja Mira Järveläinen, aga ka Võrus medalimängudele jõudnud Marie Pohlak ja Mari Loorman.

Turniir algab aga kvalifikatsiooniga juba reede õhtul kell 18.00.

Kloogaranna GP-etapi ametlik tulemuste leht.

Võistluse Facebooki ürituse koos kvalifikatsiooni infoga leiab siit.

Kloogaranna GP-etapi laupäevase põhiturniiri alagrupimängude ajakava. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

MK-etapi võitja Vesik naaseb GP-karussellile ja alustab Vetevoolu mälestusturniiri juba reede õhtul!

2007. aastal koos Kristjan Kaisiga Zagrebi MK-etapi võitnud ning korduvalt nii EM-il kui ka MM-il esikümnesse jõudnud Rivo Vesik naaseb paariaastase pausi järel GP-karussellile, lüües Kloogarannas toimuval Mati Vetevoolu mälestusturniiril kaasa hea sõbra ja rannavõrkpalli toetaja Vahur Ketsiga.

Kahest pikast blokimängijast koosnev duo alustab turniiri reede õhtul kvalifikatsioonist, kus kohtutakse esmalt Aaron Aaviste ja ukrainlase Mykhailo Babinskyiga. Edu korral ootab Vesikut ja Ketsi teises ehk otsustavas ringis ees duell Grigori Sorgini/Sergei Sergejev ja Steven Meilus/Johann Olaf Lääne mängu võitjaga. Nimetatud neliku tugevamad paarid peaksid eelduste kohaselt olema Vesik/Kets ja Meilus/Lääne.

Mati Vetevoolu mälestusturniiri naiste ja meeste kvalifikatsiooniturniir algab reedel, 22. juulil kell 18.00 Kloogarannas. Osalemisest teada anda peakohtunik Mehis Merilainenile (kohapeal või telefoni teel 501 8259) hiljemalt reedel kell 17.30.

Naiste kvalifikatsioon:
Verhogljad/Tšuhnenkova
Bõstrova/Böckler
Jürgenson/Miller
Lellsaar/Nelis
Timofejev/Sillasoo

*Naiste kvalifikatsioonis osaleb viis paari, kellest kaks tugevamat pääseb põhiturniirile. Kvalifikatsioonimängude paarid loositakse.

Meeste kvalifikatsioon:
18.00 Amor/Süld – Pikkpõld/Indus (1. mäng)
18.00 Pärs/Verro – Luik/Luik (2. mäng)
18.00 Jakunin/Krause – Stepanov/Arumeel (3. mäng)
18.45 Leinart/Tänavots – Hiielaid/Riiner (4. mäng)
18.45 Aaviste/Babinskyi – Vesik/Kets (5. mäng)
18.45 Sorgin/Sergejev – Lääne/Meilus (6. mäng)
19.30 Põldma/Kahu – 1. mängu võitja
19.30 Stalidzans/Putnis – 2. mängu võitja
19.30 Sõna/Ant – 3. mängu võitja
20.15 Saviauk/Povjakel – 4. mängu võitja
20.15 5. mängu võitja – 6. mängu võitja

Naiste ja meeste põhiturniir algab laupäeval, 23. juulil kell 10.00.

Rivo Vesik. | Foto: volley.ee
scroll to top