fbpx
Close

Janis Sirelpuu: vaadakem võrdluseks meie korvpalliklubi – Arbeti ja Puideti liitumine on taset oluliselt tõstnud

Janis Sirelpuu ja TalTech. | Foto: volley/TalTech

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu nõustub meeskonna mänedžeri Uku Rummiga, kes ütles intervjuus Võrkpall24.ee’le, et ühe või kahe kogenuma mängijaga ridade täiendamine aitaks kerkida üliõpilasvõistkonnal tagasi medalikonkurentsi.

TalTech jõudis tänavu oma noorte liidrite Mihkel Nuuda, Valentin Kordase ja Aleksander Eerma juhtimisel Eesti-Läti liigas play-off’i ning oli erinevalt eelnevatest hooaegadest mitmel korral lähedal Eesti tippude hammustamisele. I-le jäi siiski punkt panemata ning Eesti meistrivõistlused lõpetati viimase ehk kuuenda kohaga.

“Täna on meil veel raske tippudele vastu saada,” tunnistas Sirelpuu. “Kui õnnestuks kaks kogenumat tüüpi juurde saada, siis pilt muutuks. Vaadakem võrdluseks kasvõi meie oma korvpalliklubi. Gregor Arbeti ja Jaan Puideti liitumine on meeskonna taset oluliselt tõstnud.”

Sirelpuu sõnul jäi meeskonnal seljataha küllaltki keeruline hooaeg.

“Ütlesin hooaja hakul mitmeid kordi, et meie eesmärk on kevadel mängida paremini kui sügisel. See ei õnnestunud, kuid siin olid ka objektiivsed põhjused. Esmalt tekkis meie põhisidemängija Eermal jaanuarikuises Saaremaa mängus reie lähendajalihasega probleem, mis saatis teda hooaja lõpuni. Seejärel tuli Karl Stammil seljaga sisse kolmenädalane paus ning põhiturniiri lõpus hakkasid järjest hüppeliigesevigastused tekkima. Ja põhiturniiri lõpus hakkasid järjest hüppeliigesevigastused tekkima. Esmalt läks jalg tagurpidi Tamur Viidalepal ning seejärel kohe Tarvo Tähel ja Mihkel Nuudal. Kuus-kuue vastu saime uuesti treenima hakata hooaja viimasel nädalal. Ka mängupilt kannatas seetõttu,” rääkis Sirelpuu.

“Suures pildis olen mängijate suhtumisega rahul. Kordasel oli sisuliselt esimene hooaeg meeste seas, tema arenes kõvasti. Esialgu oli ta põhiklient, kelle peale serv suunati. Aga mida edasi, seda rohkem hakati teisi otsima. Ja kui Nuut oli hooaja lõpus audis, võttis Kordas edukalt liidriohjad üle. Nuuda kohta ütleb juba see kõik ära, et ta oli põhiturniiri suurim punktikütt kogu liigas, olgugi et veel eelmist hooaega alustas pingilt,” tunnustas 41-aastane Sirelpuu.

“Tuska valmistab see, et me ei võitnud tänavu ühtegi Eesti klubi. Võitude saamisega läheb siinses liigas üleüldiselt raskemaks, sest pahatihti need, keda alistame, lõpetavad tegevuse. Šiauliai, Raseiniai, Paide – kõik on tänaseks kadunud pildilt,” loetles endine tippmängija muiates.

Olgugi et TalTechi jaoks lõppes hooaeg juba paar nädalat tagasi, jätkatakse treenimist kuni mai keskpaigani, mil osaletakse SELL-i mängudel.

scroll to top