fbpx
Close

Kaibald maksab lõivu 11. klassis tehtud vea arvelt: ma ei teagi, mis saanuks, kui Tammearu poleks Tartuga liitunud

Stefan Kaibald. | Foto: SK Duo

Tartu Bigbanki ühe põhimehe, suvel Eesti koondiseski debüteerinud Stefan Kaibaldi uue hooaja algus on kujunenud sõna otseses mõttes piinarikkaks, sest parema jala põlv teeb noorele nurgaründajale valu juba pikemat aega. 

“Põlveprobleemid said alguse tegelikult ammu,” tunnistab 21-aastane hiidlane. “Mängisin 11. klassis esiliigat ja olin samal ajal ka Rakvere meistriliiga meeskonnas kirjas. Koormused läksid liiga suureks. Jõusaalitreeninguteks ja puhkuseks ei jäänud piisavalt aega. 2015. aastal tehti vasak põlv lõpuks operatsiooniga korda, kuid nüüd on sama probleem tekkinud paremas põlves.”

Paremas jalas tundis Kaibald esmakordselt tugevat valu kevadise Eesti meistrivõistluste finaalseeria ajal.

“Suvel sain olukorra kontrolli alla, kuna koondises oli palju võimalusi taastumiseks. Aga sügisel Tartu juurde naastes läks valu hullemaks. Pallitrenne olen teinud jalad maas juba pikemat aega. Jõusaalis teen alakehale vaid spetsiaalseid harjutusi, et mitte liigselt koormust anda,” selgitab Kaibald.

Kaibaldile on tehtud sügis-talvel neli süsti, mis peaksid valu põlves vähendama. Mängija ise loodab, et äsja tehtud viimane süst annab ehk loodetud efekti.

“Nii palju, kui arstide jutust aru olen saanud, pole põlves suurt põletikku. Kõõlusesse on ülekoormuse tagajärjel tekkinud pigem tükikesed, mida keha proovib ise ravida.”

Tartu meeskonna õnneks on Kaibaldi koha algkoosseisus küllaltki kenasti üle võtnud suvel Pärnust hangitud Märt Tammearu, kes saab 17 eluaastast hoolimata meeste seas juba hästi hakkama.

“Ma ei teagi, mis siis oleks saanud, kui Märt poleks meeskonnaga liitunud… Ilmselt oleksin juba pool aastat valuvaigistite peal mänginud. Ühe korra olen sellise pulli juba läbi teinud ja siis oli lahendus operatsioon,” lisab Kaibald.

Nagu Kaibaldi näoltki võib välja lugeda, ei mõju taoline põlveprobleemide käes vaevlemine noorele mängumehele kuigi hästi. Hing ihkaks väljakul olla ja vastse koondislasena koduses liigas tegusid teha, keha sunnib aga vanainimese kombel päev korraga elama.

“Eks ikka on raske. Suvel sai palju tööd selle nimel tehtud, et uuel hooajal oleksin heas vormis. Aga nüüd on põhimõtteliselt kogu see töö nullitud,” ütleb Kaibald tähendusrikkalt.

Tartu jätkab hooaega alles uue aasta avakuu keskel, 13. jaanuaril, tänu millele saab Kaibald jalale nüüd pikemat aega rahu anda.

scroll to top